STS KOD PROMOCYJNY

Nie zabrakło niespodzianek. Za nami drugi dzień Mistrzostw Polski w lekkoatletyce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaNie zabrakło niespodzianek. Za nami drugi dzień Mistrzostw Polski w lekkoatletyce

Za nami drugi dzień mistrzostw Polski 2023 w lekkoatletyce. Po złote medale w swoich konkurencjach sięgali m.in.: Natalia Kaczmarek, Karol Zalewski, Maher Ben Hlima, Norbert Kobielski, Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki. Nie zabrakło również niespodzianek. Za takie należy uznać m.in. wygrane Roberta Sobery w skoku o tyczce oraz Olgi Chojeckiej w chodzie sportowym. Zapraszamy na pełne podsumowanie piątkowych wyników z Gorzowa Wielkopolskiego. 

Natalia Kaczmarek wciąż bezkonkurencyjna

Bieg na 400 metrów kobiet miał jedną faworytkę. Była nią Natalia Kaczmarek, która w tym sezonie spisuje się wyśmienicie. Potwierdziła to w finale. Choć tempo biegu nie było najszybsze, to jednak i tak Natalia Kaczmarek z czasem 51,86 s bez większych problemów pokonała Marikę Popowicz-Drapałę i Patrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką. Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy w rywalizacji panów. Tam o złotym medalu zadecydowały ułamki sekund. Ostatecznie pierwszy był Karol Zalewski, który o 0,01 sekundy wyprzedził Igora Bogaczyńskiego. Brązowy medal wywalczył Kajetan Duszyński. 

Bez niespodzianek w rzucie młotem 

Zgodnie z oczekiwaniami niespodzianki nie było w konkursach rzutu młotem. Wśród pań triumfowała Anita Włodarczyk, która w najlepszej próbie osiągnęła 70.91 m. Wicemistrzynią Polski została Malwina Kopron z wynikiem 70.54, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Śmiech z rzutem na odległość 69.26. Wojciech Nowicki zdominował zmagania mężczyzn i wygrał z wynikiem 79.96. Do formy zdaje się powracać Paweł Fajdek, który był drugi i rzucił 78.10, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Trzecie miejsce z życiówką 73.23 zajął Dawid Piłat. 

Nie zabrakło niespodzianek 

Drugiego dnia zmagań nie zabrakło niespodzianek. Nieoczekiwanie konkurs skoku o tyczce na drugim miejscu zakończył faworyt Piotr Lisek. Lepszy od niego był Robert Sobera, który skoczył 5.61. Piotr Lisek zatrzymał się na wyniku 5.46. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Paweł Wojciechowski. Kolejna niespodzianka miała miejsce w chodzie sportowym pań, gdzie na 5000 metrów triumfowała Olga Chojecka z rekordem życiowym 21:29.24. Drugie miejsce ze sporą stratą zajęła Katarzyna Zdziebło, a trzecia była Agnieszka Ellward. 

Komplet medalistów drugiego dnia MP w lekkoatletyce

Poniżej przedstawiamy wszystkich medalistów drugiego dnia Mistrzostw Polski w lekkoatletyce wraz ze wskazaniem konkurencji, w których rywalizowali. W kolejności: złoty, srebrny i brązowy medal. 

Kobiety:

 • bieg na 400 metrów: Natalia Kaczmarek, Marika Popowicz-Drapała, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka;
 • bieg na 400 metrów przez płotki: Izabela Smolińska, Anna Maria Gryc, Joanna Linkiewicz;
 • sztafeta 4×100 metrów: RLTL Optima Radom, OŚ AZS Poznań, AZS-AWF Gorzów;
 • chód sportowy na 5000 metrów: Olga Chojecka, Katarzyna Zdziebło, Agnieszka Ellward;
 • skok wzwyż: Paulina Borys, Aneta Rydz, Wiktoria Miąso;
 • rzut młotem: Anita Włodarczyk, Malwina Kopron, Aleksandra Śmiech.

Mężczyźni:

 • bieg na 400 metrów: Karol Zalewski, Igor Bogaczyński, Kajetan Duszyński;
 • bieg na 400 metrów przez płotki: Krzysztof Hołub, Jakub Olejniczak, Sebastian Urbaniak;
 • sztafeta 4×100 metrów: KS AZS AWF Katowice, AZS UMCS Lublin, KS Stal LA Ostrów Wlkp;
 • chód sportowy na 10000 metrów: Maher Ben Hlima, Dawid Tomala, Artur Brzozowski;
 • skok wzwyż: Norbert Kobielski, Mateusz Kołodziejski, Jakub Nielub;
 • skok o tyczce: Robert Sobera, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski;
 • rzut młotem: Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Dawid Piłat. 
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...