STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Nikola Horowska złota, Magdalena Bokun srebrna w skoku w dal na Uniwersjadzie w Chengdu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaNikola Horowska złota, Magdalena Bokun srebrna w skoku w dal na Uniwersjadzie...

Kapitalny wynik polski lekkoatletek. Nikola Horowska wywalczyła złoty, a Magdalena Bokun srebrny medal w konkurencji skoku w dal na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Zdobywając złoty medal, Nikola Horowska ustanowiła nowy rekord życiowy, który o dziś wynosi 6.60 metra.  Drugie miejsce zajęła Magdalena Bokun, która w najlepszej próbie osiągnęła 6.41. Na najniższym stopniu podium stanęła Bhavani Yadav Bhagavathi z Indii. 

Polski dublet w skoku w dal w Chengdu 

Środowa rywalizacja w chińskim Chendgu ułożyła się dla Polaków znakomicie. Ogromne powody do radości mają lekkoatletki Nikola Horowska i Magdalena Bokun. To one między sobą rozstrzygnęły sprawę złotego i srebrnego medalu na 31. Letniej Uniwersjadzie. Ostatecznie lepsza okazała się Nikola Horowska, która w czwartej próbie ustanowiła rekord życiowy na poziomie 6.60. Już w pierwszej próbie skoczyła 6.33, co w ostatecznym rozrachunku dałoby jej brązowy medal. 

Świetnie spisała się również Magdalena Bokun. Ona najlepszy skok oddała w piątej próbie. Wówczas zmierzono jej odległość 6.41 metra, co dało jej srebrny medal Uniwersjady w Chengdu. Na najniższym stopniu podium z wynikiem 6.32 stanęła Bhavani Yadav Bhagavathi z Indii. Rezultat ten osiągnęła w szóstej próbie. 

Czy będą kolejne medale?

Wiele wskazuje na to, że medale wywalczone przez Nikolę Horowską i Magdalenę Bokun nie będą ostatnimi w środę na stadionie lekkoatletycznym w Chengdu. Jednym z faworytów konkursu rzutu dyskiem jest Oskar Stachnik. W pchnięciu kulą liczymy na dobry wynik Konrada Bukowieckiego. W finale na 100 metrów wystąpi Monika Romaszko, jednak w jej przypadku o medal może być znacznie trudniej. Dużo łatwiej może mieć Mateusz Siuda, który chwilę później również pobiegnie na 100 metrów. 

Liczymy na to, że Polacy w środę dorzucą coś jeszcze do swojego dorobku medalowego. Na ten moment nasza reprezentacja zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...