Fenomenalne występy Polaków na mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Nowicki i Kopron najlepsi

Strona głównaLekkoatletykaFenomenalne występy Polaków na mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Nowicki i Kopron...

Bardzo udane starty zaliczyli nasi reprezentanci podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Na największe pochwały zasługują Wojciech Nowicki i Malwina Kopron, którzy wygrali swoje konkurencje. Dobrze wypadły też polskie biegaczki.

Złoci Kopron i Nowicki

Fantastyczny występ ma za sobą Malwina Kopron. Polka z wynikiem 71,33 wygrała konkurs rzutu młotem, co stanowiło dla niej pierwsze zwycięstwo w Diamentowej Lidze w karierze. Równie dobrze spisał się Wojciech Nowicki, który w aż czterech z sześciu prób przekroczył granicę 80. metrów. Nasz reprezentant zapewnił sobie triumf uzyskując najdalszy rezultat 81,25. Drugi w Paryżu był Paweł Fajdek, który rzucił na odległość 80,11.

Dobre występy Polek na 400 metrów

Dobra forma przejawiła się także u naszych biegaczek, które specjalizują się w dystansie 400 metrów. Drugie miejsce na mityngu w Paryżu zajęła Natalia Kaczmarek, trzecia była Anna Kiełbasińska, natomiast Justyna Święty-Ersetic uplasowała się na szóstej pozycji. Warto zaznaczyć, że Anna Kiełbasińska ustanowiła swój personalny rekord, pokonując odległość 400 metrów w czasie 50,28.

Ewa Swoboda wciąż imponuje

Nieustannie dyspozycją zachwyca Ewa Swoboda. Sprinterka w biegu na 100 metrów zajęła wysokie czwarte miejsce z czasem 11,05, bijąc tym samym swój rekord życiowy.

Pozostałe wyniki Polaków

Czwarty w biegu na 110 metrów był Damian Czykier, notując czas równy 13,31. Patryk Dobek, zarówno jak i Kinga Królik, zakończyli swoje rywalizacje na ósmej lokacie. Przypomnijmy, że Dobek biegł na 800 metrów, podczas gdy Królik – na 3000 metrów.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...