Olga Chojecka i Łukasz Niedziałek mistrzami Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów

Strona głównaLekkoatletykaOlga Chojecka i Łukasz Niedziałek mistrzami Polski w chodzie sportowym na 20...

Olga Chojecka i Łukasz Niedziałek zwyciężyli w tegorocznych mistrzostwach Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów, które rozegrano na koronie Stadionu Narodowego w Warszawie. Tym samym złote krążki powędrowały do rodzeństwa Niedziałków, ponieważ tak brzmi panieńskie nazwisko Olgi. W zawodach nie startowała Katarzyna Zdziebło. Impreza miała rangę Mistrzostw Polski oraz mityngu Roberta Korzeniowskiego kategorii World Athletics Race Walking Tour Gold.

Olga Chojecka ze złotym medale 

Pod nieobecność Katarzyny Zdziebło Olga Chojecka miała ułatwione zadanie. Była zdecydowaną faworytką do złota i potwierdziła to na trasie. Zawodniczka WLKS Iganie Nowe poszła po złoto bardzo pewnie i o ponad sześć minut wyprzedziła drugą na mecie Annę Zdziebło. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Kinga Waleriańczyk, która do najlepszej straciła ponad 16 minut. 

W mityngu Roberta Korzeniowskiego triumfowała Kimberly García León z Peru, czyli dwukrotna mistrzyni świata z ostatnich mistrzostw w Oregonie. Na mecie zmierzono jej czas 1:28:21. Drugie miejsce zajęła Erica De Sena z Brazylii, a trzecie Saskia Feige z Niemiec. 

Łukasz Niedziałek ze złotym medalem 

Zawody wyjątkowo rozegrano na koronie Stadionu Narodowego w Warszawie. Wśród Polaków od początku do końca najlepszy był Łukasz Niedziałek. Najbliżej mistrza był Maher Ben Hlima, który po 17 kilometrach rywalizacji próbował go wyprzedzić. Ostatecznie zawodnik RK Athletics Warszawa odparł ten atak i pewnie poszedł po złoto. Na mecie zmierzono mu czas 1:24:53. Osiem sekund za nim linię mety przekroczył Maher Ben Hlima, który pobił rekord życiowy. Na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów stanął Artur Brzozowski. Do najlepszego stracił blisko cztery minuty. 

W mityngu Roberta Korzeniowskiego triumfował Brazylijczyk Caio Bonfim z dobrym czasem 1:19:42. Drugie miejsce zajął Brian Daniel Pintado z Ekwadoru, a trzecie Isaac Palma z Meksyki. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Znamy drabinkę turnieju WTA 1000 w Pekinie. Świątek na początek z Hiszpanką

Rozlosowano drabinkę turnieju WTA 1000 w Pekinie. Iga Świątek w pierwszym meczu zmierzy się z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo. Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka Magdę...

Belgowie postawili się Polakom. Wygrana 3:2 po zaciętym boju

Nieoczekiwanie polscy siatkarze z problemami rozpoczęli swój udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. W dalekich Chinach po zaciętym boju pokonali 3:2 Belgów, broniąc...