STS KOD PROMOCYJNY

Oskar Stachnik wygrał w Schifflange

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaOskar Stachnik wygrał w Schifflange

Kolejny dobry występ na międzynarodowym mityngu lekkoatletycznym zanotował Oskar Stachnik. Reprezentant Polski wygrał konkurencję rzutu dyskiem podczas zawodów rozgrywanych w Schifflange w Luksemburgu. Do zwycięstwa wystarczył mu rzut na odległość 60.75 m. Na tym mityngu dobrze spisali się również inni reprezentanci Polski. Eliza Megger i Przemysław Słowikowski zajęli drugie miejsca w swoich konkurencjach, a Renata Pliś finiszowała na 5. pozycji. 

Zwycięstwo Oskara Stachnika

Oskar Stachnik odniósł cenne zwycięstwo w ostatnich dniach na mniejszym mityngu europejskim. Tym razem polski dyskobol okazał się bezkonkurencyjny w Schifflange w Luksemburgu. Do zwycięstwa wystarczyła mu próba na 60.75 m, choć przyzwyczajał już w tym roku do zdecydowanie dalszych rzutów. Jeszcze w czerwcu tego roku podczas zawodów w Suwałkach udało mu się rzucić 64.06 m, co jest jego aktualnym rekordem życiowym. 

Dobre występy pozostałych biało-czerwonych

Podczas gdy najlepsi lekkoatleci na świecie szykują się do kolejnych startów w Diamentowej Lidze, ci mniej rozpoznawalni walczą o cenne punkty rankingowe na mniejszych mityngach. W Luksemburgu na podium oglądaliśmy jeszcze dwoje reprezentantów Polski. W biegu na 800 metrów drugie miejsce zajęła Eliza Megger z czasem 2:03.62. Polka przegrała tylko z Niemką Katheriną Trost, która linię mety minęła z czasem 2:02.23. Drugie miejsce w sprincie na 100 metrów zajął Przemysław Słowikowski. W finale pobiegł 10.40, a w swoim biegu eliminacyjnym 10.34. Wygrał Francuz Mouhamadou Fall z czasem 10:26. Poza podium zmagania ukończyła Renata Pliś. Nasza biegaczka zajęła 5. miejsce w biegu na 1500 metrów. W Schifflange osiągnęła czas 4:16.88. 

Ważne starty biało-czerwonych

Przed czołowymi lekkoatletami w Polsce niezwykle ważne starty. Już 6 sierpnia zostanie rozegrany Silesia Kamila Skolimowska Memorial na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będą to pierwsze zawody rozgrywane w Polsce ze statusem Diamentowej Ligi. Ponadto w dniach 15-21 sierpnia w Monachium odbywać się będą Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Liczymy na dobre występy biało-czerwonych na obu imprezach.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...