Oskar Stachnik wygrał w Schifflange

Strona głównaLekkoatletykaOskar Stachnik wygrał w Schifflange

Kolejny dobry występ na międzynarodowym mityngu lekkoatletycznym zanotował Oskar Stachnik. Reprezentant Polski wygrał konkurencję rzutu dyskiem podczas zawodów rozgrywanych w Schifflange w Luksemburgu. Do zwycięstwa wystarczył mu rzut na odległość 60.75 m. Na tym mityngu dobrze spisali się również inni reprezentanci Polski. Eliza Megger i Przemysław Słowikowski zajęli drugie miejsca w swoich konkurencjach, a Renata Pliś finiszowała na 5. pozycji.

Zwycięstwo Oskara Stachnika

Oskar Stachnik odniósł cenne zwycięstwo w ostatnich dniach na mniejszym mityngu europejskim. Tym razem polski dyskobol okazał się bezkonkurencyjny w Schifflange w Luksemburgu. Do zwycięstwa wystarczyła mu próba na 60.75 m, choć przyzwyczajał już w tym roku do zdecydowanie dalszych rzutów. Jeszcze w czerwcu tego roku podczas zawodów w Suwałkach udało mu się rzucić 64.06 m, co jest jego aktualnym rekordem życiowym.

Dobre występy pozostałych biało-czerwonych

Podczas gdy najlepsi lekkoatleci na świecie szykują się do kolejnych startów w Diamentowej Lidze, ci mniej rozpoznawalni walczą o cenne punkty rankingowe na mniejszych mityngach. W Luksemburgu na podium oglądaliśmy jeszcze dwoje reprezentantów Polski. W biegu na 800 metrów drugie miejsce zajęła Eliza Megger z czasem 2:03.62. Polka przegrała tylko z Niemką Katheriną Trost, która linię mety minęła z czasem 2:02.23. Drugie miejsce w sprincie na 100 metrów zajął Przemysław Słowikowski. W finale pobiegł 10.40, a w swoim biegu eliminacyjnym 10.34. Wygrał Francuz Mouhamadou Fall z czasem 10:26. Poza podium zmagania ukończyła Renata Pliś. Nasza biegaczka zajęła 5. miejsce w biegu na 1500 metrów. W Schifflange osiągnęła czas 4:16.88.

Ważne starty biało-czerwonych

Przed czołowymi lekkoatletami w Polsce niezwykle ważne starty. Już 6 sierpnia zostanie rozegrany Silesia Kamila Skolimowska Memorial na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będą to pierwsze zawody rozgrywane w Polsce ze statusem Diamentowej Ligi. Ponadto w dniach 15-21 sierpnia w Monachium odbywać się będą Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Liczymy na dobre występy biało-czerwonych na obu imprezach.