Oskar Stachnik wygrał w Schifflange

Strona głównaLekkoatletykaOskar Stachnik wygrał w Schifflange

Kolejny dobry występ na międzynarodowym mityngu lekkoatletycznym zanotował Oskar Stachnik. Reprezentant Polski wygrał konkurencję rzutu dyskiem podczas zawodów rozgrywanych w Schifflange w Luksemburgu. Do zwycięstwa wystarczył mu rzut na odległość 60.75 m. Na tym mityngu dobrze spisali się również inni reprezentanci Polski. Eliza Megger i Przemysław Słowikowski zajęli drugie miejsca w swoich konkurencjach, a Renata Pliś finiszowała na 5. pozycji. 

Zwycięstwo Oskara Stachnika

Oskar Stachnik odniósł cenne zwycięstwo w ostatnich dniach na mniejszym mityngu europejskim. Tym razem polski dyskobol okazał się bezkonkurencyjny w Schifflange w Luksemburgu. Do zwycięstwa wystarczyła mu próba na 60.75 m, choć przyzwyczajał już w tym roku do zdecydowanie dalszych rzutów. Jeszcze w czerwcu tego roku podczas zawodów w Suwałkach udało mu się rzucić 64.06 m, co jest jego aktualnym rekordem życiowym. 

Dobre występy pozostałych biało-czerwonych

Podczas gdy najlepsi lekkoatleci na świecie szykują się do kolejnych startów w Diamentowej Lidze, ci mniej rozpoznawalni walczą o cenne punkty rankingowe na mniejszych mityngach. W Luksemburgu na podium oglądaliśmy jeszcze dwoje reprezentantów Polski. W biegu na 800 metrów drugie miejsce zajęła Eliza Megger z czasem 2:03.62. Polka przegrała tylko z Niemką Katheriną Trost, która linię mety minęła z czasem 2:02.23. Drugie miejsce w sprincie na 100 metrów zajął Przemysław Słowikowski. W finale pobiegł 10.40, a w swoim biegu eliminacyjnym 10.34. Wygrał Francuz Mouhamadou Fall z czasem 10:26. Poza podium zmagania ukończyła Renata Pliś. Nasza biegaczka zajęła 5. miejsce w biegu na 1500 metrów. W Schifflange osiągnęła czas 4:16.88. 

Ważne starty biało-czerwonych

Przed czołowymi lekkoatletami w Polsce niezwykle ważne starty. Już 6 sierpnia zostanie rozegrany Silesia Kamila Skolimowska Memorial na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będą to pierwsze zawody rozgrywane w Polsce ze statusem Diamentowej Ligi. Ponadto w dniach 15-21 sierpnia w Monachium odbywać się będą Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Liczymy na dobre występy biało-czerwonych na obu imprezach.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Udany występ Mikołaja Marczyka w Rajdzie Finlandii

Mikołaj Marczyk w miniony weekend wziął udział w Rajdzie Finlandii. Polak zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2, więc jego debiut na fińskich szutrach...

Polskie rekordy na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej, gdzie część konkurencji miała rangę Diamentowej Ligi. To pierwsze tak prestiżowe zawody lekkoatletyczne w...