Patrycja Bereznowska i Andrzej Piotrowski mistrzami Polski w biegu 24h

Strona głównaLekkoatletykaPatrycja Bereznowska i Andrzej Piotrowski mistrzami Polski w biegu 24h

Patrycja Bereznowska i Andrzej Piotrowski w Pabianicach sięgnęli po tytuły mistrzów Polski w biegu 24-godzinnym. Reprezentantka Wieliszew Heron Team pokonała 139 okrążenia i dystans 240 kilometrów i 778 metrów. Zawodnik Wawelu Kraków pokonał w tym czasie 153 okrążenia, co przełożyło się na 265 kilometrów i 130 metrów. Dzięki temu Andrzej Piotrowski obronił tytuł wywalczony przed rokiem.

Patrycja Bereznowska bezkonkurencyjna wśród pań

Tegoroczne zmagania w Pabianicach zapowiadały się bardzo ciekawie. W ostatnich miesiącach Polacy z sukcesami startowali w międzynarodowych zawodach 24h i liczyliśmy na to, że dobrą formę potwierdzą na krajowym czempionacie. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Patrycja Bereznowska z zespołu Wieliszew Heron Team. W czasie doby przebiegła 139 okrążenia, co dało wynik 240 kilometrów i 778 metrów. Drugie miejsce i wicemistrzostwo Polski wywalczyła Milena Grabska-Grzegorczyk, której zmierzono wynik 226 kilometrów i 32 metry. Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Kapica. Brązowa medalistka przebiegła w ciągu 24h 223 kilometry i 708 metrów. Patrycja Bereznowska zajęłaby trzecie miejsce w kategorii open. To tylko pokazuje, jak wysoki poziom zaprezentowała w Pabianicach. Rekordzistką Polski kobiet jest Małgorzata Pazda-Pozorska, która w 2020 roku osiągnęła 260 kilometrów i 678 metrów.

Andrzej Piotrowski obronił tytuł mistrza Polski

Wśród panów zdecydowanym faworytem był obrońca tytułu Andrzej Piotrowski z Wawelu Kraków. Zgodnie z oczekiwaniami w Pabianicach zaprezentował świetną formę i dużą moc. Dzięki temu w ciągu doby przebiegł 153 okrążenia, co dało dystans 265 kilometrów i 130 metrów. O blisko 20 kilometrów wyprzedził wicemistrza Polski Leszka Małyszka. Ten osiągnął 245 kilometrów i 954 metry. Do końca o medal walczył Andrzej Mazur, który ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium. Brązowy medalista mistrzostw Polski w czasie 24. godzin osiągnął dystans 240 kilometrów i 181 metrów. Przed rokiem Andrzej Piotrowski w Pabianicach zaprezentował się jeszcze lepiej i pobił rekord Polski. Od maja 2022 roku wynosi on 282 kilometry i 201 metrów. Teraz do tego wyniku sporo zabrakło.