Patryk Dobek i Karol Zalewski nie pojadą do Stambułu na Halowe Mistrzostwa Europy

Strona głównaLekkoatletykaPatryk Dobek i Karol Zalewski nie pojadą do Stambułu na Halowe Mistrzostwa...

Zgodnie z informacjami podawanymi przez „Athletics News” polscy medaliści olimpijscy Patryk Dobek i Karol Zalewski nie wezmą udziału w Halowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w Stambule. To kolejne poważne absencje w reprezentacji Polski przed imprezą zwieńczającą sezon halowy. Obaj nie byli ostatnio w najlepszej dyspozycji i skupią się na przygotowaniach do sezonu letniego. 

Karol Zalewski skupi się na treningach

Karol Zalewski to doświadczony reprezentant Polski i jeden z filarów polskiej sztafety 4×400 metrów. W ten sezon halowy wszedł jednak nie najlepiej i wiele brakuje mu do optymalnej formy. Na niedawnych Halowych Mistrzostwa Polski w Toruniu zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. W finałowym biegu uzyskał czas 47.04, co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie. Jak się okazało, była to dla niego ostatnia impreza halowa w tym roku. Karol Zalewski wraz ze sztabem szkoleniowym podjęli decyzję o wycofaniu się z udziału w Halowych Mistrzostwach Europy, które w dniach 2-5 marca odbędą się w Stambule. Wszystko po to, aby przygotować mistrzowską formę na sezon letni, którego kulminacją będą sierpniowe Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. 

Patryk Dobek w poszukiwaniu olimpijskiej formy

Podobną decyzję podjął Patryk Dobek. Nasz medalista olimpijski w biegu na 800 metrów od dłuższego czasu nie może odzyskać olimpijskiej formy. W Toruniu w weekend pobiegł z czasem 1:49.70, co także jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Pozwoliło to na zdobycie srebrnego medalu HMP. Ostatecznie Patryk Dobek musiał uznać wyższość Mateusza Borkowskiego, który wygrał z nim o ponad sekundę. Z taką formą Patryk Dobek nie miałby szans na walkę o medal na Halowych Mistrzostwach Europy, dlatego z nich rezygnuje. On również skupi się na przygotowaniach do sezonu letniego, aby powalczyć w Budapeszcie o coś więcej. 

Obecny sezon jest niezwykle ważny dla reprezentantów Polski w lekkoatletyce ze względu na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. Wszystkie starty powinny być podporządkowane przygotowaniom do tej imprezy. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...