Paweł Fajdek najlepszy w Forbach. Święty-Ersetic i Zalewski na podium

Strona głównaLekkoatletykaPaweł Fajdek najlepszy w Forbach. Święty-Ersetic i Zalewski na podium

Polscy lekkoatleci zanotowali bardzo dobre występy na mityngu lekkoatletycznym we francuskim Forbach. Paweł Fajdak wygrał rywalizację młociarzy. Drugie miejsca w swoich startach na 400 metrów zajęli Justyna Święty-Ersetic i Karol Zalewski. W zmaganiach oglądaliśmy jeszcze Kacpra Lewalskiego. Meeting International de Forbach miał rangę World Athletics Continental Tour – Bronze.

Paweł Fajdek z cennym zwycięstwem we Francji

Zwycięstwo w Forbach odniósł Paweł Fajdek. Nasz utytułowany młociarz w najlepszej próbie osiągnął wynik 76.52. Dzięki temu o blisko 2,5 metra wyprzedził drugiego w klasyfikacji Francuza Yanna Chassinanda. Trzecie miejsce z wynikiem 73.53 zajął Egipcjanin Mostafa Elgamel. Dla Pawła Fajdka to dopiero początek sezonu startów. Powinien rozkręcać się z mityngu na mityng. Rezultat osiągnięty we Francji jest jego najlepszym dotychczas rzutem w tym sezonie. Wiele wskazuje jednak na to, że szybko zostanie poprawiony.

Dwa polskie podia w biegach na 400 metrów

Dwa polskie podia oglądaliśmy w biegach na 400 metrów. Jedyną Polką w stawce kobiet była Justyna Święty-Ersetic. Pobiegła równo i linię mety minęła z czasem 52.33. W tym sezonie biegała już szybciej. Tym razem pozwoliło jej to na zajęcie drugiego miejsca. Przegrała tylko ze świetnie dysponowaną Kubanką Roxaną Gomez. Ta poprawiła rekord mityngu z czasem 50.60. Trzecie miejsce na mecie zajęła Gunta Vaicule z Łotwy, która przybiegła 0,1 sekundy za Polką.

Wśród mężczyzn startował Karol Zalewski. Reprezentant Polski linię mety minął z czasem 46.00. To jego najlepszy wynik w tym sezonie. Pozwoliło mu to na zajęcie drugiego miejsca. Zmagania wygrał Francuz David Sombe, który z czasem 45.47 pobił swój rekord życiowy. Trzecie miejsce zajął Gilles-Anthony Afoumba z Kongo, który do Polaka stracił zaledwie 0,02 sekundy.

Na dystansie 800 metrów oglądaliśmy Kacpra Lewalskiego. Polak zajął szóste miejsce z czasem 1:46.87. Dzięki temu wypełnił minimum kwalifikacyjne na tegoroczne mistrzostwa Europy u-23.