STS KOD PROMOCYJNY

Paweł Fajdek najlepszy w Forbach. Święty-Ersetic i Zalewski na podium

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPaweł Fajdek najlepszy w Forbach. Święty-Ersetic i Zalewski na podium

Polscy lekkoatleci zanotowali bardzo dobre występy na mityngu lekkoatletycznym we francuskim Forbach. Paweł Fajdak wygrał rywalizację młociarzy. Drugie miejsca w swoich startach na 400 metrów zajęli Justyna Święty-Ersetic i Karol Zalewski. W zmaganiach oglądaliśmy jeszcze Kacpra Lewalskiego. Meeting International de Forbach miał rangę World Athletics Continental Tour – Bronze. 

Paweł Fajdek z cennym zwycięstwem we Francji

Zwycięstwo w Forbach odniósł Paweł Fajdek. Nasz utytułowany młociarz w najlepszej próbie osiągnął wynik 76.52. Dzięki temu o blisko 2,5 metra wyprzedził drugiego w klasyfikacji Francuza Yanna Chassinanda. Trzecie miejsce z wynikiem 73.53 zajął Egipcjanin Mostafa Elgamel. Dla Pawła Fajdka to dopiero początek sezonu startów. Powinien rozkręcać się z mityngu na mityng. Rezultat osiągnięty we Francji jest jego najlepszym dotychczas rzutem w tym sezonie. Wiele wskazuje jednak na to, że szybko zostanie poprawiony. 

Dwa polskie podia w biegach na 400 metrów 

Dwa polskie podia oglądaliśmy w biegach na 400 metrów. Jedyną Polką w stawce kobiet była Justyna Święty-Ersetic. Pobiegła równo i linię mety minęła z czasem 52.33. W tym sezonie biegała już szybciej. Tym razem pozwoliło jej to na zajęcie drugiego miejsca. Przegrała tylko ze świetnie dysponowaną Kubanką Roxaną Gomez. Ta poprawiła rekord mityngu z czasem 50.60. Trzecie miejsce na mecie zajęła Gunta Vaicule z Łotwy, która przybiegła 0,1 sekundy za Polką. 

Wśród mężczyzn startował Karol Zalewski. Reprezentant Polski linię mety minął z czasem 46.00. To jego najlepszy wynik w tym sezonie. Pozwoliło mu to na zajęcie drugiego miejsca. Zmagania wygrał Francuz David Sombe, który z czasem 45.47 pobił swój rekord życiowy. Trzecie miejsce zajął Gilles-Anthony Afoumba z Kongo, który do Polaka stracił zaledwie 0,02 sekundy. 

Na dystansie 800 metrów oglądaliśmy Kacpra Lewalskiego. Polak zajął szóste miejsce z czasem 1:46.87. Dzięki temu wypełnił minimum kwalifikacyjne na tegoroczne mistrzostwa Europy u-23. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...