STS KOD PROMOCYJNY

Zwycięstwo Pawła Fajdka na mityngu w Sankt Pölten

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaZwycięstwo Pawła Fajdka na mityngu w Sankt Pölten

Dobrze w sezon letni wszedł Paweł Fajdek. Nasz utytułowany młociarz wystartował w mityngu lekkoatletycznym w austriackim Sankt Pölten i wygrał po próbie na odległość 79.28. Wynik ten daje mu drugie miejsce na listach światowych, gdzie ustępuje tylko Wojciechowi Nowickiemu. W austriackim mityngu oglądaliśmy jeszcze innych biało-czerwonych. Zajęli oni wysokie miejsca, jednak tylko Paweł Fajdek zameldował się na podium. 

Niezagrożone zwycięstwo Pawła Fajdka

W Sankt Pölten nieopodal Wiednia Paweł Fajdek był zdecydowanym faworytem rywalizacji rozgrywanej w ramach World Athletics Continental Tour Challanger. Zgodnie z przypuszczeniami utytułowany Polak nie miał większych problemów ze zwycięstwem konkursu rzutu młotem. W trzeciej próbie posłał młot na odległość 79.28 i o blisko 6 metrów pokonał drugiego w stawce Ukraińca Volodymyra Myslyvchuka. Udział w rywalizacji wziął również 20-letni Dawid Piłat, który wraca na stadiony lekkoatletyczne po kontuzji. Młody Polak rzucił 68.08, co pozwoliło mu na zajęcie 4. miejsca. 

Czwarte miejsce Julii Korzuch na 400 metrów przez płotki 

Jedyną Polką w stawce była Julia Korzuch, która wystartowała w biegu na 400 metrów przez płotki. Reprezentantka Polski osiągnęła czas 57.87, co pozwoliło jej na zajęcie 4. miejsca. Najlepsza na dystansie okazała się Kolumbijka Melissa Gonzalez, która na mecie miała wynik 55.77. Julia Korzuch do podium straciła ponad sekundę. 

Oskar Stachnik na 5. miejscu w rzucie dyskiem

Ostatni z biało-czerwonych brał udział w konkurencji rzutu dyskiem. Oskar Stachnik zaprezentował się przyzwoicie i w swojej najlepszej próbie osiągnął wynik 59.91. Pozwoliło mu to na zajęcie 5. miejsca. Zdecydowanym zwycięzcą konkurencji okazał się Austriak Lukas Weißhaidinger, który rzucił dyskiem na odległość 65.98. Warto przypomnieć, że reprezentant gospodarzy to medalista ostatnich igrzysk olimpijskich z Tokio i był głównym faworytem do zwycięstwa w tej konkurencji. 

Zawody rozegrane w austriackim Sankt Pölten to kolejny etap przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w lekkoatletyce, a także szansa do zdobycia minimum do udziału w tych imprezach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...