Paweł Wiesiołek nie ukończył dziesięcioboju. Kontuzja Polaka

Autor
Strona głównaLekkoatletykaPaweł Wiesiołek nie ukończył dziesięcioboju. Kontuzja Polaka

Niestety Paweł Wiesiołek nie ukończył rywalizacji w dziesięcioboju podczas rozgrywanych w Monachium lekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Reprezentant Polski wycofał się pod koniec zmagań z powodu nawrotu kontuzji. Dalsze starty Polaka mogły spowodować pogłębienie się urazu, a i tak nie miał już szans na włączenie się do walki o medal. Decyzja o wycofaniu się z rywalizacji okazała się bardzo rozsądna. 

Dobry start Polaka

Paweł Wiesiołek stosunkowo udanie rozpoczął zmagania w dziesięcioboju. Po pierwszych dwóch konkurencjach utrzymywał pozycję medalową, a na koniec pierwszego dnia zmagań plasował się na piątej lokacie. Niewielkie straty do podium sprawiały, że wciąż mógł włączyć się do walki o medale. Tak dobra dyspozycja Pawła Wiesiołka w Monachium była sporym zaskoczeniem. W ostatnich tygodniach Polak zmagał się z problemami zdrowotnymi i jego start w stolicy Bawarii jest sukcesem. 

Odnowienie kontuzji i wycofanie się z rywalizacji

Niestety po dobrym początku pojawiły się kłopoty. We wtorek drugiego dnia zmagań dała o sobie znać kontuzja Pawła Wiesiołka. Automatycznie reprezentant Polski spisywał się znacznie gorzej niż w poniedziałek i systematycznie spadał na dalsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Po ośmiu konkurencjach był już na 9. miejscu i nie miał żadnych szans na włączenie się do walki o medal. Ostatecznie przed przedostatnią konkurencją, czyli rzutem oszczepem, Polak wycofał się z rywalizacji. Brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy sprzed roku nie krył swojego rozczarowania. Jeżeli zdrowie by dopisało, to mógł sprawić miłą niespodziankę sobie i kibicom. Tak się jednak nie stało i Paweł Wiesiołek nie ukończył rywalizacji w dziesięcioboju. 

Koniec sezonu Polaka

Polski wieloboista odniósł się do całej sytuacji na Instagramie, gdzie potwierdził informację o wycofaniu się z imprezy. Jednocześnie podkreślił, że inaczej wyobrażał sobie zakończenie sezonu w swoim wykonaniu. Odnowienie kontuzji sprawia, że Pawła Wiesiołka nie powinniśmy już oglądać w tym roku na lekkoatletycznych arenach.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...