Pech Małgorzaty Hołub-Kowalik. Polska lekkoatletka nie wystartuje w sezonie halowym 

Strona głównaLekkoatletykaPech Małgorzaty Hołub-Kowalik. Polska lekkoatletka nie wystartuje w sezonie halowym 

Niestety pech w ostatnim czasie nie opuszcza Małgorzaty Hołub-Kowalik. Polka należy do drużyny „Aniołków Matusińskiego” i od lat jest pewnym punktem polskiej sztafety 4×400 metrów. Niestety w tym roku nie wystartuje w sezonie halowym z powodu kontuzji, przez co zabraknie jej nie tylko na mityngach, ale również podczas Halowych Mistrzostw Świata, która mają się odbyć w Belgradzie. 

Informacja dla kibiców na Instagramie

Utytułowana Polska lekkoatletka podzieliła się tymi smutnymi informacjami z kibicami na Instagramie. W swoim emocjonalnym wpisie zwróciła uwagę na to, że uciążliwy ból stopy nie pozwala jej na powrót do treningów, nie mówiąc już nawet o rywalizacji sportowej. To pierwsza absencja Małgorzaty Hołub-Kowalik w najważniejszych występach w sezonie lekkoatletycznym od 2013 roku. 

Wpis Polki porusza, ponieważ widać w nim jak bardzo ubolewa nad tym, że nie będzie mogła pomóc swoim koleżankom z reprezentacji w sztafecie podczas Mistrzostw Świata. Polka nie traci jednak nadziei na powrót do rywalizacji już w sezonie letnim, gdy mityngi halowe powrócą na otwarte stadiony. Trzymamy kciuki za to, by Małgorzata Hołub-Kowalik uporała się z kontuzją i powróciła do rywalizacji z najlepszymi już w najbliższych tygodniach. 

Wpis dostępny jest tutaj. 

Kim jest Małgorzata Hołub-Kowalik?

Małgorzata Hołub-Kowalik to doświadczona lekkoatletka, która specjalizuje się w biegu na dystansie 400 metrów. W seniorskiej kadrze pojawiła się w 2013 roku i od tego momentu wystąpiła w reprezentacji we wszystkich kluczowych imprezach międzynarodowych, wliczając w to igrzyska olimpijskie. Ma na swoim koncie złoty i srebrny medal olimpijski, srebrny i brązowy medal mistrzostw świata, a także tytuł mistrzyni Europy. Wszystkie te laury wywalczyła w sztafecie 4×400 metrów kobiet oraz sztafecie mieszanej, gdzie była pewnym punktem. Z tego powodu ubolewamy nad brakiem tej zawodniczki w sezonie halowym, ponieważ wsparłaby swoim doświadczeniem i tempem biegu koleżanki z drużyny. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...