Pia Skrzyszowska lekkoatletką stycznia w plebiscycie European Athletics

Strona głównaLekkoatletykaPia Skrzyszowska lekkoatletką stycznia w plebiscycie European Athletics

Dobra forma Pii Skrzyszowskiej na początku sezonu halowego została doceniona przez ekspertów. Młoda Polka znalazła się w gronie zawodniczek nominowanych do nagrody najlepszej lekkoatletki stycznia w plebiscycie European Athletics. Ostatecznie, dzięki głosom kibiców, Pia Skrzyszowska zdobyła tę nagrodę i pokonała m.in.: Rhasidat Adeleke i Jarosławę Mahuczich. 

Polka lekkoatletką stycznia wg European Athletics

Pia Skrzyszowska znalazła się w gronie czterech lekkoatletek nominowanych do nagrody European Athletics. Oprócz niej w grupie tej były Keely Hodgkinson (Wielka Brytania), Rhasidat Adeleke (Irlandia) i Jarosława Mahuczich (Ukraina). Ostatecznie najlepszą z najlepszych kibice wybrali sprinterkę z Polki, która w styczniu prezentowała wysoką i równą formę, biegając na poziomie zbliżonym do rekordu Polski. Polka nie tylko była blisko pobicie 40-letniego rekordu Polski na 60 metrów przez płotki w hali, ale także od razu wskoczyła na pierwsze miejsce na listach światowych. Była jedną z faworytek do walki o złoto na Halowych Mistrzostwach Europy 2023, które w dniach 2-5 marca odbędą się w Stambule. Nagrodę wśród mężczyzn odebrał biegacz Tibo de Smet z Belgii. 

Kontuzja krzyżuje plany 

Niestety plany Pii Skrzyszowskiej pokrzyżowała kontuzja mięśnia, której nabawiła się 8 lutego w finałowym biegu na mityngu Orlen Copernicus Cup 2023. Polka wygrała bieg, jednak w końcówce naciągnęła mięsień dwugłowy uda. Choć uraz nie jest poważny, to jednak sprawia, że Pii Skrzyszowskiej nie zobaczymy już w tym roku w sezonie halowym. Najbliższe tygodnie młoda reprezentantka Polski spędzi na powrocie do zdrowia, a także na przygotowaniach do sezonu letniego na otwartych stadionach. To wtedy odbędą się kluczowe lekkoatletyczne starty, w tym m.in. Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. To najważniejsza impreza w tym roku i cel numer jeden Pii Skrzyszowskiej i jej sztabu szkoleniowego. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia naszej lekkoatletki oraz zbudowanie dobrej formy na okres letni. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...