STS KOD PROMOCYJNY

Pia Skrzyszowska z najlepszym wynikiem w Polsce od blisko 40. lat. Wyniki Polaków na mityngu w Poznaniu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPia Skrzyszowska z najlepszym wynikiem w Polsce od blisko 40. lat. Wyniki...

Za nami kolejne starty reprezentantów Polski w lekkoatletyce. Tym razem wielu z nich wzięło udział w mityngu rangi World Athletics Continental Tour Bronze, który rozegrano w Poznaniu. Z kapitalnej strony pokazała się Pia Skrzyszowska, która wygrała bieg na 100 metrów przez płotki z czasem 12.68. To drugi wynik w tym roku w Europie i najlepszy polski rezultat od 38. lat. Zwycięstwa w Poznaniu odnieśli jeszcze: Anna Kiełbasińska (bieg na 300 metrów), Angelika Sarna (bieg na 800 metrów), Karol Zalewski (bieg na 300 metrów) i Piotr Lisek (skok o tyczce).

Pia Skrzyszowska z najlepszym polskim wynikiem od 1984 roku

W ostatnich tygodniach w kapitalnej dyspozycji znajduje się Pia Skrzyszowska. Młoda polska lekkoatletka osiągała już w tym roku rekordy życiowe na dystansie 100 metrów, a tym razem w Poznaniu pobiła swoją życiówkę na 100 metrów przez płotki. W Poznaniu uzyskała wynik 12.68, co jest drugim tegorocznym rezultatem w Europie i piątym wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki. Tak szybko nie pobiegła żadna kobieta od 1984 roku, gdy jeszcze lepiej pobiegała Lucyna Langer-Kałek. Pia Skrzyszowska wygrała mityng w Poznaniu, a miejsca na podium uzupełniły Weronika Nagięć i Monika Kiepura. 

Pozostałe zwycięstwa biało-czerwonych

Z dobrej strony pokazali się także inni reprezentanci Polski. Anna Kiełbasińska z wynikiem 36.34 wygrała bieg na 300 metrów kobiet i została liderką światowych list na tym dystansie. Na podium w tym biegu znalazły się jeszcze Kinga Gacka i Iga Baumgart-Witan, a piąte miejsce zajęła Karolina Łozowska. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn najlepszy okazał się Karol Zalewski z czasem 33.23. 

Wśród kobiet w biegu na 800 metrów najlepsza okazała się Angelika Sarna, a tuż za nią linię mety przecięła Anna Wielgosz. Kolejnym polskim sukcesem była wygrana Piotra Liska w skoku o tyczce, jednak wynik 5.41 nie jest zbyt imponujący. Zdecydowanie lepiej szło mu we wcześniejszych startach. 

W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze takich reprezentantów Polski jak m.in.: Przemysław Słowikowski, Dariusz Kowaluk, Mateusz Rzeźniczak, Michał Rozmys, Paweł Wojciechowski, Marika Popowicz-Drapała, Nikola Horowska, czy też Karolina Młodawska. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...