Pia Skrzyszowska i Patryk Sieradzki na podium Diamentowej Ligi w Sztokholmie

Strona głównaLekkoatletykaPia Skrzyszowska i Patryk Sieradzki na podium Diamentowej Ligi w Sztokholmie

Z dobrej strony w Sztokholmie na mityngu BAUHAUS-Galan pokazali się Pia Skrzyszowska, Patryk Sieradzki i Julia Korzuch. Pierwsza dwójka zakończyła zmagania na podium. Pia Skrzyszowska finiszowała na trzecim miejscu w biegu na 100 metrów przez płotki z czasem 12.78. Patryk Sieradzki miał rozprowadzać bieg na 800 metrów, jednak poszło mu na tyle dobrze, że ostatecznie zajął w nim drugie miejsce. Julia Korzuch znalazła się tuż za podium biegu na 400 metrów przez płotki. Zawody zaliczane były do cyklu Wanda Diamond League Meeting.

Kolejne cenne podium Pii Skrzyszowskiej

Największą polską gwiazdą Diamentowej Ligi w Sztokholmie była Pia Skrzyszowska. Młoda Polka rywalizowała w biegu na 100 metrów przez płotki. Pobiegła dobrze, jednak na ósmym płotku popełniła błąd, co wybiło ją z rytmu. Mimo tego zajęła wysokie trzecie miejsce z czasem 12.78. Zabrakło jej zaledwie 0,01 sekundy do wskaźnika World Athletics na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu. Bieg wygrała Nigeryjka Tobi Amusan z czasem 12.52. Drugie miejsce zajęła Irlandka Sarah Lavin z wynikiem 12.73.

Nieoczekiwane podium Patryka Sieradzkiego

Nieoczekiwane podium wywalczył Patryk Sieradzki, który zajął drugie miejsce w biegu na 800 metrów. Polak miał rozprowadzać bieg i nadawać mu tempo. Ostatecznie jednak nie zszedł z trasy i finiszował na podium. Jego czas to 1:49.49. Bieg na 800 metrów wygrał Szwed Samuel Philstroem. Podium uzupełnił Hiszpan Pablo Sanchez-Valladares. W Sztokholmie wielu Polaków pełniło rolę zawodników rozprowadzających biegi. W takiej roli wystąpili też: Aneta Lemiesz (1500 metrów), Aleksandra Płocińska (5000 metrów), Adam Czerwiński (3000 metrów) i Agata Kołakowska (800 metrów).

Julia Korzuch tuż za podium

Zmagania kobiet na 400 metrów przez płotki tuż za podium ukończyła Julia Korzuch z czasem 58.94. Do trzeciej Agaty Zupin ze Słowenii straciła 0,76 sekundy. Bieg wygrała Niemka Carolina Krafzik. Drugie miejsce zajęła Szwedka Moa Granat.