STS KOD PROMOCYJNY

Pia Skrzyszowska trzecia na mityngu w Bernie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPia Skrzyszowska trzecia na mityngu w Bernie

Pia Skrzyszowska zajęła trzecie miejsce na mityngu CITIUS Meeting w szwajcarskim Bernie. Polka tradycyjnie wzięła udział w rywalizacji na 100 metrów przez płotki. W wielkim finale pobiegła 12.59, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Zmagania wygrała reprezentantka gospodarzy Ditaji Kambundji z czasem 12.47. W zawodach rolę rozprowadzających na dłuższych dystansach pełnili Adam Czerwiński i Aneta Lemiesz. Mityng miał rangę World Athletics Continental Tour – Bronze.

Świetny start i kolejne podium Pii Skrzyszowskiej 

Za młodą Pią Skrzyszowską kolejny solidny start w tym sezonie. Tym razem zajęła trzecie miejsce na mocno obsadzonym mityngu CITIUS Meeting w Bernie. Polka potwierdza rosnącą formę. W półfinale zajęła drugie miejsce z czasem 12.61, co było jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Poprawiła go jeszcze w wielkim finale, gdy linię mety przecięła z wynikiem 12.59. Pozwoliło jej to na zajęcie dobrego trzeciego miejsca. To też czwarty najlepszy wynik w karierze młodej lekkoatletki z Polski. 

Poza konkurencją tym razem była Szwajcarka Ditaji Kambundji, która w finale osiągnęła czas 12.47. To nowy rekord Szwajcarii oraz Europy u-23. Tym samym reprezentantka gospodarzy poprawiła rekord, który należał wcześniej do Pii Skrzyszowskiej (12.51). Drugie miejsce zajęła Jamajka Amoi Brown, która finiszowała z czasem 12.51. Za Polką znalazły się m.in.: Holenderka Nadine Visser (12.65) i Irlandka Sarah Lavin (12.67). Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Bronze. Na bieżni oglądaliśmy jeszcze dwoje biało-czerwonych, którzy pełnili rolę rozprowadzających na dłuższych dystansach. Byli to: Aneta Lemiesz (1000 metrów) oraz Adam Czerwiński (1500 metrów)

Ostatnia faza przygotowań do mistrzostw świata

Lekkoatleci wchodzą w ostatnią fazę przygotowań do startu w mistrzostwach świata w lekkoatletyce, które w tym roku odbędą się w Budapeszcie. Impreza odbędzie się w dniach 19-27 sierpnia i liczymy na to, że Polacy włączą się tam do walki o medale. Jedną z nadziei na dobry wynik biało-czerwonych jest m.in. Pia Skrzyszowska.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...