STS KOD PROMOCYJNY

Pierwsze zwycięstwo Anity Włodarczyk po powrocie po kontuzji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPierwsze zwycięstwo Anity Włodarczyk po powrocie po kontuzji

Anita Włodarczyk wygrała konkurencję rzutu młotem podczas mityngu Taiwan Athletics Open w Nowym Tajpej na Tajwanie. Polka w najlepszej próbie rzuciła 66.38. Co ciekawe, nasza rekordzistka świata i trzykrotna mistrzyni olimpijska tak słabo nie rzucała od pięciu lat. Nie przeszkodziło jej to jednak w odniesieniu premierowego zwycięstwa po powrocie do startów po wielomiesięcznej kontuzji. Na początku czerwca Anita Włodarczyk weźmie udział w 69. edycji ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. 

Zwycięstwo po wielomiesięcznej przerwie

Nasza młociarka zwycięstwo w Taiwan Athletics Open zapewniła sobie już w pierwszej próbie. Na Banqiao Stadium w Nowym Tajpej rzuciła 66.38 m. Rywalki rzucały znacznie gorzej i Anita Włodarczyk z tym wynikiem zajęła pierwsze miejsce. Co ciekawe, ostatni raz poniżej 70 metrów nasza reprezentantka rzuciła w 2018 roku. Wówczas osiągnęła wynik 65.71 na mityngu w niemieckim Halle. Z pewnością premierowe zwycięstwo Anity Włodarczyk po powrocie po wielomiesięcznej kontuzji cieszy, jednak sam wynik może budzić niepokój. 

Dla Polki to dopiero drugi start w tym sezonie. Pierwszy zanotowała jakiś czas temu w Nairobi, gdzie zajęła trzecie miejsce z wynikiem 70.27. Teraz w Azji poszło jej znacznie gorzej. Przed Anitą Włodarczyk kluczowe tygodnie w kontekście przygotowań do mistrzostw świata w Budapeszcie, które odbędą się w dniach 19-27 sierpnia. Jest jeszcze czas na przygotowanie wysokiej formy i włączenie się do walki o medal. Najważniejsze, aby naszej wybitnej młociarce nie dokuczały kontuzje. O resztę nie powinniśmy się martwić. 

Czas na mityng w Chorzowie

Polka wraca do kraju, gdzie już na początku czerwca wystąpi w 69. edycji ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Tam będzie rywalizowała m.in. z Camryn Rogers z Kanady, która w tym sezonie jest w kapitalnej formie. Podczas ostatniego startu w Los Angeles Kanadyjka rzuciła 78.62 i wyraźnie poprawiła rekord kraju. Na ten moment to ona wydaje się być faworytką, jednak Anitę Włodarczyk stać na świetne rzuty. W końcu to rekordzistka świata w tej konkurencji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy, którzy wygrali Ligę Mistrzów | Ilu wygrało LM, kto zagrał w finale?

Nie jest łatwo podnieść puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Ten może należeć tylko do najsilniejszych piłkarskich klubów, a tak się niestety składa, że...