Pierwsze zwycięstwo Anity Włodarczyk po powrocie po kontuzji

Strona głównaLekkoatletykaPierwsze zwycięstwo Anity Włodarczyk po powrocie po kontuzji

Anita Włodarczyk wygrała konkurencję rzutu młotem podczas mityngu Taiwan Athletics Open w Nowym Tajpej na Tajwanie. Polka w najlepszej próbie rzuciła 66.38. Co ciekawe, nasza rekordzistka świata i trzykrotna mistrzyni olimpijska tak słabo nie rzucała od pięciu lat. Nie przeszkodziło jej to jednak w odniesieniu premierowego zwycięstwa po powrocie do startów po wielomiesięcznej kontuzji. Na początku czerwca Anita Włodarczyk weźmie udział w 69. edycji ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. 

Zwycięstwo po wielomiesięcznej przerwie

Nasza młociarka zwycięstwo w Taiwan Athletics Open zapewniła sobie już w pierwszej próbie. Na Banqiao Stadium w Nowym Tajpej rzuciła 66.38 m. Rywalki rzucały znacznie gorzej i Anita Włodarczyk z tym wynikiem zajęła pierwsze miejsce. Co ciekawe, ostatni raz poniżej 70 metrów nasza reprezentantka rzuciła w 2018 roku. Wówczas osiągnęła wynik 65.71 na mityngu w niemieckim Halle. Z pewnością premierowe zwycięstwo Anity Włodarczyk po powrocie po wielomiesięcznej kontuzji cieszy, jednak sam wynik może budzić niepokój. 

Dla Polki to dopiero drugi start w tym sezonie. Pierwszy zanotowała jakiś czas temu w Nairobi, gdzie zajęła trzecie miejsce z wynikiem 70.27. Teraz w Azji poszło jej znacznie gorzej. Przed Anitą Włodarczyk kluczowe tygodnie w kontekście przygotowań do mistrzostw świata w Budapeszcie, które odbędą się w dniach 19-27 sierpnia. Jest jeszcze czas na przygotowanie wysokiej formy i włączenie się do walki o medal. Najważniejsze, aby naszej wybitnej młociarce nie dokuczały kontuzje. O resztę nie powinniśmy się martwić. 

Czas na mityng w Chorzowie

Polka wraca do kraju, gdzie już na początku czerwca wystąpi w 69. edycji ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Tam będzie rywalizowała m.in. z Camryn Rogers z Kanady, która w tym sezonie jest w kapitalnej formie. Podczas ostatniego startu w Los Angeles Kanadyjka rzuciła 78.62 i wyraźnie poprawiła rekord kraju. Na ten moment to ona wydaje się być faworytką, jednak Anitę Włodarczyk stać na świetne rzuty. W końcu to rekordzistka świata w tej konkurencji. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...

Azarenka pokonana. Świetny mecz Magdy Linette w Pekinie

Magda Linette w świetnym stylu pokonała Białorusinkę Victorię Azarenkę i awansowała do II rundy turnieju China Open rangi WTA 1000 w Pekinie. Polka przeciwstawiła...