STS KOD PROMOCYJNY

Piotr Lisek drugi na sopockim molo

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPiotr Lisek drugi na sopockim molo

Reprezentant Polski w skoku o tyczce Piotr Lisek zajął drugie miejsce w legendarnym polskim mityngu lekkoatletycznym Tyczka na Molo. Polak w najlepszej próbie pokonał tyczkę zawieszoną na wysokości 5.70 m. Przegrał tylko z Amerykaninem Olenem Tray’em Oatesem, który skoczył 5.75. Tuż za podium uplasował się Robert Sobera, a w rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Pawła Wojciechowskiego. Wśród kobiet trzecie miejsce zajęła Emilia Kusy. 

Czy to powrót do dobrej dyspozycji?

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze w wykonaniu Piotra Liska. Sporym rozczarowaniem był brak awansu tego zawodnika do finału Mistrzostw Świata w Eugene, które odbyły się w lipcu. Tym razem w Sopocie Polak zaprezentował się zdecydowanie lepiej. W najlepszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.70 metra. Niestety później nie udało mu się przeskoczyć kolejno 5.75 i 5.80. Ostatecznie z wynikiem 5.70 zajął drugie miejsce w mityngu lekkoatletycznym Tyczka na Molo. Reprezentant Polski przegrał tylko z Amerykaninem Olenem Tray’em Oatesem, który skoczył 5.75, co jest jego nowym rekordem życiowym. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Gillian Ladwig z wynikiem 5.55. Tuż za podium uplasował się kolejny z biało-czerwonych Robert Sobera, który w najlepszym skoku osiągnął 5.45. Na szóstej pozycji zmagania zakończył doświadczony Paweł Wojciechowski z wynikiem 5.20. Rywalizacja mężczyzn odbyła się w środę 3 sierpnia. 

Emilia Kusy na najniższym stopniu podium

Dzień później rozegrano rywalizację kobiet, w której zabrakło czołowych zawodniczek z Europy i świata. W takich warunkach na trzeciej pozycji zawody ukończyła Emilia Kusy, której najlepszy wynik to 4.17. Taki sam wynik osiągnęły cztery pierwsze zawodniczki. Wygrała Niemka Ella Buchner, która wyprzedziła Czeszkę Zuzanę Prażakovą. Tuż za podium znalazła się Ukrainka Yana Hladiychuk.

Etap przygotowań do Mistrzostw Europy

Dla polskich tyczkarzy to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Europy w Monachium, które odbędą się w dniach 15-21 sierpnia. Polscy lekkoatleci stawiani są w gronie głównych kandydatów do walki o zwycięstwo w klasyfikacji medalowej niemieckiej imprezy.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...