Piotr Lisek najlepszy na mityngu tyczkarskim w niemieckim Jockgrim

Strona głównaLekkoatletykaPiotr Lisek najlepszy na mityngu tyczkarskim w niemieckim Jockgrim

Reprezentant Polski w skoku o tyczce Piotr Lisek w świetnym stylu wygrał 27. edycję Stabhochsprungmeeting w niemieckim Jockgrim. Polak w najlepszej próbie skoczył 5.82 metra. Taki sam wynik osiągnął drugi w klasyfikacji Grek Emmanouil Karalis. Podium uzupełnił Matt Ludwig ze Stanów Zjednoczonych. Piotr Lisek przy okazji uzyskał minimum na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu oraz potwierdził wzrost formy przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się za dwa tygodnie. 

Kolejne solidne skoki Piotra Liska

W niemieckim Jockgrim w dniach 3-4 sierpnia rozegrano 27. edycję mityngu tyczkarskiego Stabhochsprungmeeting. Daniem głównym była rywalizacja mężczyzn. W niej od początku świetnie dysponowany był Piotr Lisek. Z dużą pewnością pokonywał kolejne wysokości i plasował się w ścisłej czołówce. Ostatecznie najlepszym jego wynikiem było 5.82. Później bezskutecznie próbował jeszcze atakować poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.91 metra. Nie udało mu się to, jednak i tak wygrał mityng w Jockgrim. Taki sam wynik jak Polak uzyskał jeszcze Grek Emmanouil Karalis, jednak to nasz reprezentant dokonał tego z mniejszą liczbą strąceń. To kolejne cenne zwycięstwo reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej. 

Podium w Jockgrim uzupełnił Amerykanin Matt Ludwig z wynikiem 5.71. Poza podium znaleźli się m.in.: Australijczyk Kurtis Marschall (5.71), Amerykanin Austin Miller (5.71) i Niemiec Gillian Ladwig (5.60). Zmagania kobiet zdominowały zawodniczki z Oceanii. Wygrała Australijka Nina Kennedy (4.73) przed Nowozelandkami Elizą McCartney i Imogen Ayris (obie 4.53). Polki nie startowały. 

Wypełnił minimum na igrzyska olimpijskie

Piotr Lisek nie tylko wygrał mityng w niemieckim Jockgrim, ale również wypełnił minimum kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. Tyczkarze na całym świecie od 1 lipca walczą o skoczenie wysokości 5.82, co daje przepustkę do startu w Paryżu. Choć nasz reprezentant skakał już tyle w tym roku, to jednak pierwszy raz osiągnął tę wysokość po 1 lipca. Dzięki temu wystartuje na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Wcześniej przepustki wywalczyli też tacy lekkoatleci jak: Natalia Kaczmarek, Pia Skrzyszowska, Anita Włodarczyk, Ewa Swoboda, Adrianna Sułek, Aleksandra Lisowska i Wojciech Nowicki. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...