Kocham sport gram mądrze w STS

Piotr Lisek najlepszy na mityngu tyczkarskim w niemieckim Jockgrim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPiotr Lisek najlepszy na mityngu tyczkarskim w niemieckim Jockgrim

Reprezentant Polski w skoku o tyczce Piotr Lisek w świetnym stylu wygrał 27. edycję Stabhochsprungmeeting w niemieckim Jockgrim. Polak w najlepszej próbie skoczył 5.82 metra. Taki sam wynik osiągnął drugi w klasyfikacji Grek Emmanouil Karalis. Podium uzupełnił Matt Ludwig ze Stanów Zjednoczonych. Piotr Lisek przy okazji uzyskał minimum na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu oraz potwierdził wzrost formy przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się za dwa tygodnie. 

Kolejne solidne skoki Piotra Liska

W niemieckim Jockgrim w dniach 3-4 sierpnia rozegrano 27. edycję mityngu tyczkarskiego Stabhochsprungmeeting. Daniem głównym była rywalizacja mężczyzn. W niej od początku świetnie dysponowany był Piotr Lisek. Z dużą pewnością pokonywał kolejne wysokości i plasował się w ścisłej czołówce. Ostatecznie najlepszym jego wynikiem było 5.82. Później bezskutecznie próbował jeszcze atakować poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.91 metra. Nie udało mu się to, jednak i tak wygrał mityng w Jockgrim. Taki sam wynik jak Polak uzyskał jeszcze Grek Emmanouil Karalis, jednak to nasz reprezentant dokonał tego z mniejszą liczbą strąceń. To kolejne cenne zwycięstwo reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej. 

Podium w Jockgrim uzupełnił Amerykanin Matt Ludwig z wynikiem 5.71. Poza podium znaleźli się m.in.: Australijczyk Kurtis Marschall (5.71), Amerykanin Austin Miller (5.71) i Niemiec Gillian Ladwig (5.60). Zmagania kobiet zdominowały zawodniczki z Oceanii. Wygrała Australijka Nina Kennedy (4.73) przed Nowozelandkami Elizą McCartney i Imogen Ayris (obie 4.53). Polki nie startowały. 

Wypełnił minimum na igrzyska olimpijskie

Piotr Lisek nie tylko wygrał mityng w niemieckim Jockgrim, ale również wypełnił minimum kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. Tyczkarze na całym świecie od 1 lipca walczą o skoczenie wysokości 5.82, co daje przepustkę do startu w Paryżu. Choć nasz reprezentant skakał już tyle w tym roku, to jednak pierwszy raz osiągnął tę wysokość po 1 lipca. Dzięki temu wystartuje na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Wcześniej przepustki wywalczyli też tacy lekkoatleci jak: Natalia Kaczmarek, Pia Skrzyszowska, Anita Włodarczyk, Ewa Swoboda, Adrianna Sułek, Aleksandra Lisowska i Wojciech Nowicki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Pia Skrzyszowska brązową medalistką Halowych Mistrzostw Świata

Pia Skrzyszowska wywalczyła brązowy medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Glasgow. Młoda Polka świetnie zaprezentowała się w biegu na 60 metrów przez płotki. W...