STS KOD PROMOCYJNY

Piotr Lisek trzeci w Turku. Pia Skrzyszowska z minimum na ME u-23

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPiotr Lisek trzeci w Turku. Pia Skrzyszowska z minimum na ME u-23

Z dobrej strony pokazali się Polacy startujący na mityngu lekkoatletycznym Paavo Nurmi Games w Turku w Finlandii. Skok o tyczce na trzecim miejscu zakończył Piotr Lisek. Świetnie w półfinale na 100 metrów przez płotki pobiegła Pia Skrzyszowska, która z czasem 12.84 wypełniła minimum na ME u-23 w Espoo. Na zawodach oglądaliśmy też Annę Wielgosz. Mityng w Turku miał rangę World Athletics Continental Tour – Gold.

Kolejne podium Liska w tym sezonie

Choć tym razem Piotr Lisek skakał zdecydowanie poniżej swoich możliwości, to jednak ponownie stanął na podium. W Turku w najlepszej próbie osiągnął 5.46 m, co dało mu trzecie miejsce. Niestety później trzykrotnie nieudanie atakował poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.61. Lepiej od niego w Turku skakali Australijczyk Kurtis Marschall (5.71) i Amerykanin KC Lightfood (5.90). Piotr Lisek był jedynym reprezentantem Polski w skoku o tyczce. 

Pia Skrzyszowska z minimum na ME u-23

Po dłuższej przerwie na bieżnie powróciła Pia Skrzyszowska. Nasza młoda reprezentantka wzięła udział w rywalizacji na 100 metrów przez płotki. W półfinale wystartowała słabiej, jednak na dystansie odrobiła straty i wygrała z czasem 12.84. To najlepszy wynik półfinałów  Dzięki temu awansowała do finału i jednocześnie wypełniła minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy u-23, które odbędą się w Espoo. Niestety Pia Skrzyszowska nie mogła powalczyć o zwycięstwo w całym mityngu. W finale popełniła falstart i została zdyskwalifikowana. Zawody wygrała Szwajcarka Ditaji Kambundji z wynikiem 12.79. Kolejne miejsca na podium zajęły Węgierka Luca Kozak i Francuzka Laeticia Bapte. 

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

W zmaganiach oglądaliśmy jeszcze innych biało-czerwonych. Anna Wielgosz z czasem 2:02.85 zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 800 metrów. Kolejne zwycięstwo w tym sezonie na tym dystansie osiągnęła Słowenka Anita Horvat. W biegu tym rolę rozprowadzającej pełniła doświadczona Aneta Lemiesz. Ostatnim z Polaków był Patryk Sieradzki, który pojawił się w rywalizacji na 800 metrów. Tam lekkoatleta pełnił rolę zawodnika rozprowadzającego i nie ukończył zmagań. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...