Polacy na podium 6. Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie

Strona głównaLekkoatletykaPolacy na podium 6. Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie

Za nami 6. edycja Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie. Najlepiej z reprezentantów Polski spisali się w nim Marcelina Witek-Konofał i Piotr Lisek. Polka zajęła drugie miejsce w rzucie oszczepem, a Polak był drugi w skoku o tyczce. Z dobrej strony pokazała się także Kristina Cimanouskaja, która reprezentuje Polskę od tego sezonu. W biegach na 100 i 200 metrów finiszowała jako trzecia, co dało jej drugie miejsce w dwuboju sprinterskim.

Piotr Lisek wciąż wysoko skacze

Wczoraj polską lekkoatletyką wstrząsnęła informacja o tym, że Piotr Lisek spróbuje swoich sił w sportach walki i będzie walczył na gali Fame MMA 20 w Szczecinie. Dzień później nasz reprezentant świetnie zaprezentował się w konkursie skoku o tyczce podczas 6. Memoriału Wiesława Maniaka. W najlepszej próbie Piotr Lisek pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.70 m, co dało mu drugie miejsce. Tyle samo skoczył Grek Emmanouil Karalis, który wygrał całe zawody. Piotr Lisek drugie miejsce zajął wspólnie z Amerykaninem Cole Walshem.

Marcelina Witek-Konofał druga w rzucie oszczepem

W rzucie oszczepem pań na drugim miejscu finiszowała Marcelina Witek-Konofał. Polka w najlepszej próbie osiągnęła 58,97. Tego dnia poza zasięgiem reszty stawki była Amerykanka Maggie Malone, która rzuciła 64.04 m i wygrała ze znaczną przewagą nad konkurencją. Trzecie miejsce z wynikiem 56.08 zajęła Niemka Julia Ulbricht.

Kristina Cimanouskaja z dobrymi startami

Pochodząca z Białorusi Kristina Cimanouskaja od tego sezonu reprezentuje Polskę. W Szczecinie startowała na dystansach 100 i 200 metrów. Dwukrotnie zajmowała trzecie miejsce, co w klasyfikacji dwuboju sprinterskiego dało jej doskonałe drugie miejsce. Lepsza od niej była tylko Portugalka Lorene Bazolo. Podium uzupełniła Węgierka Boglarka Takacs.

Jak poszło pozostałym Polakom?

Podczas 6. Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie rozegrano jeszcze kilka konkurencji z udziałem Polaków. Tuż za podium w biegu na 400 metrów finiszowała Adrianna Janowicz-Półtorak. Piąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą zajął Michał Haratyk, który w najlepszej próbie osiągnął 20.77. Szósty był Szymon Mazur. Na 200 metrów piąty był Fabian Brylowski. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Łukasza Żaka (9.) i Antona Bachórskiego (12.). Patryk Sieradzki zajął szóste miejsce w biegu na 800 metrów. Na piątym miejscu w biegu na 100 metrów przez płotki finiszowała Marika Majewska. Na sprinterskim dystansie 100 metrów piąty był Mateusz Siuda. Startowali jeszcze Anton Bachórski (9.) i Łukasz Żak (12.).