Polacy wystartują w lekkoatletycznym mityngu halowym w Lievin. Kogo zobaczymy na starcie?

Strona głównaLekkoatletykaPolacy wystartują w lekkoatletycznym mityngu halowym w Lievin. Kogo zobaczymy na starcie?

Już w czwartek 17 lutego odbędzie się kolejny lekkoatletyczny mityng halowy zaliczany do Złotej Ligi. Tym razem czołowi zawodnicy na świecie wystartują we francuskim Lievin podczas mityngu Meeting Hauts-de-France Pas-de-Calais. Na starcie nie zabraknie reprezentantów Polski. Kogo z biało-czerwonych będziemy mogli dopingować podczas najbliższego startu?

Dziewięcioro reprezentantów Polski na starcie

Ostatecznie na starcie rywalizacji we francuskim Lievin pojawi się dziewięcioro reprezentantów Polski. W rywalizacji na 800 metrów będzie startował Adam Kszczot, dla którego najbliższe tygodnie będą ostatnimi w zawodowej karierze. Bardzo zapracowany na początku sezonu jest Piotr Lisek, który ponownie wystartuje w konkursie skoku o tyczce. Wśród mężczyzn powinniśmy także oglądać Marcina Lewandowskiego i Michała Rozmysa w biegu na 1500 metrów oraz Damiana Czykiera w sprincie na 60 metrów.

We Meeting Hauts-de-France Pas-de-Calais udział wezmą także nasze lekkoatletki. Klaudia Siciarz wystartuje w sprincie na 60 metrów. W biegu kobiet na 800 metrów swój udział potwierdziła już Angelika Cichocka. Ponadto w biegu na 3000 metrów pojawi się Martyna Galant, a w biegu na jedną milę w roli rozprowadzającej wystartuje doświadczona Aneta Lemiesz. 

Gwiazdy lekkiej atletyki we Francji

Na mityngu we Francji będziemy oglądać wielu utytułowanych zawodników. W sprincie na 60 metrów mężczyzn swój udział potwierdzili już m.in. Lamont Marcell Jacobs z Włoch oraz Cravont Charleston ze Stanów Zjednoczonych. Głównymi rywalami Adama Kszczota na 800 metrów powinni być Mariano Garcia z Hiszpanii i Elliot Giles z Wielkiej Brytanii. Ponadto na starcie pojawią się m.in. Lazaro Martinez z Kuby w trójskoku mężczyzn, Reeta Hurske z Finlandii i Laeticia Bapte z Francji w sprincie kobiet, Jakob Ingebrigsten z Norwegii i Samuel Tefera z Etiiopii w biegu na 1500 metrów, czy też Amerykanin Christopher Nilsen w skoku o tyczce. 

Polakom w poszczególnych konkurencjach będzie bardzo trudno włączyć się do walki o czołowe lokaty i miejsca na podium. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...