STS KOD PROMOCYJNY

Polacy wystartują w lekkoatletycznym mityngu halowym w Lievin. Kogo zobaczymy na starcie?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPolacy wystartują w lekkoatletycznym mityngu halowym w Lievin. Kogo zobaczymy na starcie?

Już w czwartek 17 lutego odbędzie się kolejny lekkoatletyczny mityng halowy zaliczany do Złotej Ligi. Tym razem czołowi zawodnicy na świecie wystartują we francuskim Lievin podczas mityngu Meeting Hauts-de-France Pas-de-Calais. Na starcie nie zabraknie reprezentantów Polski. Kogo z biało-czerwonych będziemy mogli dopingować podczas najbliższego startu?

Dziewięcioro reprezentantów Polski na starcie

Ostatecznie na starcie rywalizacji we francuskim Lievin pojawi się dziewięcioro reprezentantów Polski. W rywalizacji na 800 metrów będzie startował Adam Kszczot, dla którego najbliższe tygodnie będą ostatnimi w zawodowej karierze. Bardzo zapracowany na początku sezonu jest Piotr Lisek, który ponownie wystartuje w konkursie skoku o tyczce. Wśród mężczyzn powinniśmy także oglądać Marcina Lewandowskiego i Michała Rozmysa w biegu na 1500 metrów oraz Damiana Czykiera w sprincie na 60 metrów.

We Meeting Hauts-de-France Pas-de-Calais udział wezmą także nasze lekkoatletki. Klaudia Siciarz wystartuje w sprincie na 60 metrów. W biegu kobiet na 800 metrów swój udział potwierdziła już Angelika Cichocka. Ponadto w biegu na 3000 metrów pojawi się Martyna Galant, a w biegu na jedną milę w roli rozprowadzającej wystartuje doświadczona Aneta Lemiesz. 

Gwiazdy lekkiej atletyki we Francji

Na mityngu we Francji będziemy oglądać wielu utytułowanych zawodników. W sprincie na 60 metrów mężczyzn swój udział potwierdzili już m.in. Lamont Marcell Jacobs z Włoch oraz Cravont Charleston ze Stanów Zjednoczonych. Głównymi rywalami Adama Kszczota na 800 metrów powinni być Mariano Garcia z Hiszpanii i Elliot Giles z Wielkiej Brytanii. Ponadto na starcie pojawią się m.in. Lazaro Martinez z Kuby w trójskoku mężczyzn, Reeta Hurske z Finlandii i Laeticia Bapte z Francji w sprincie kobiet, Jakob Ingebrigsten z Norwegii i Samuel Tefera z Etiiopii w biegu na 1500 metrów, czy też Amerykanin Christopher Nilsen w skoku o tyczce. 

Polakom w poszczególnych konkurencjach będzie bardzo trudno włączyć się do walki o czołowe lokaty i miejsca na podium. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...