Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów ze srebrem Igrzysk Europejskich

Strona głównaLekkoatletykaPolska sztafeta mieszana 4x400 metrów ze srebrem Igrzysk Europejskich

Sztafeta mieszana 4×400 metrów w składzie: Maksymilian Szwed, Anna Kiełbasińska, Igor Bogaczyński, Natalia Kaczmarek zdobyła srebro Igrzysk Europejskich. W konkurencji kończącej zmagania lekkoatletyczne biało-czerwoni okazali się bezkonkurencyjni i finiszowali z czasem 3:12.87, co jest ich najlepszym wynikiem w sezonie. Duża w tym zasługa niesamowitej Natalii Kaczmarek, która doskonale pobiegła na ostatniej zmianie i przypieczętowała srebrny medal dla biało-czerwonych.

Panie goniły i dały Polsce srebro

Rywalizacja sztafet mieszanych 4×400 metrów była ostatnią konkurencją lekkoatletyczną rozgrywaną w ramach Igrzysk Europejskich i jednocześnie Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Jako pierwszy w składzie biało-czerwonych wystartował Maksymilian Szwed. Pobiegł w czasie 46.45 i na pierwszej zmianie zajmowaliśmy dopiero ósme miejsce. Później pałeczkę od niego przejęła Anna Kiełbasińska. Doświadczona biegaczka spisała się znakomicie i wyprowadziła Polskę na trzecie miejsce

Jako trzeci w sztafecie biegł Igor Bogaczyński. Niestety on również sporo stracił i przez moment wydawało się, że medal biało-czerwonych się oddala. Wszystko dlatego, że Natalia Kaczmarek ruszała na ostatnią zmianę dopiero na piątym miejscu. Nasza wicemistrzyni Igrzysk Europejskich na 400 metrów pokazała jednak klasę. Spisała się świetnie i po kapitalnym finiszu wyprowadziła biało-czerwonych na pierwsze miejsce. Dzięki temu wywalczyliśmy srebrny medal w sztafecie mieszanej 4×400 metrów. Wszystko dlatego, że w drugim biegu lepszy czas od Polaków uzyskała sztafeta czeska. Polacy zdobyli 15 punktów do klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy, w których ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce.

Złoto dla Czechów, brąz dla Belgów

Biało-czerwonym do złotego medalu zabrakło 0,53 sekundy. W drugim biegu na pierwszym miejscu finiszowali Czesi, którzy z wynikiem 3:12.34 ustanowili rekord Igrzysk Europejskich. W składzie złotych medalistów pobiegli: Matěj Krsek, Tereza Petrzilkova, Vit Mueller i Lada Vondrova. Trzecie miejsce zajęli Belgowie z czasem zaledwie o 0,1 gorszym od Polaków. W ich składzie pobiegli: Jonathan Sacoor, Camile Laus, Dylan Borlee i Cynthia Bolingo.