Polska zorganizuje Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce w 2026 roku

Strona głównaLekkoatletykaPolska zorganizuje Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce w 2026 roku

Polska została wybrana gospodarzem Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce w 2026 roku. Najlepsi lekkoatleci świata rywalizować będą w Toruniu. Przyznanie organizacji Polsce to kolejne docenienie tego, że nasza lekkoatletyka dynamicznie się rozwija oraz posiadamy obiekty sportowe na światowym poziomie. To trzecia lekkoatletyczna impreza mistrzowska w Polsce w ostatnich latach.

Najlepsi z najlepszych wystartują w Polsce

Informację o przyznaniu Polsce HMŚ 2026 potwierdziły władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizacja Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce to nie tylko prestiż, ale także szansa zobaczenia na żywo czołowych lekkoatletów globu. Już na początku 2026 roku zawitają oni do Torunia, a impreza będzie zwieńczeniem sezonu halowego na świecie. Lekkoatleci rywalizować będą na świetnie przygotowanej Arenie Toruń, gdzie co roku odbywają się prestiżowe mityngi lekkoatletyczne. Choć do startu zmagań jeszcze blisko trzy lata, to już teraz możemy być niemal pewni, że biało-czerwoni włączą się do walki o medale. W reprezentacji Polski znajduje się wielu utalentowanych sportowców, którzy należą do światowej czołówki. Nie jest wykluczone, że do 2026 roku objawią się kolejne duże talenty. 

Trzecia duża impreza w ostatnich latach 

To już trzecia duża impreza mistrzowska w Polsce w ostatnich latach. W 2014 roku odbyły się historyczne Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce w Polsce, a ich gospodarzem był Sopot. Kolejna impreza miała miejsce w 2021 roku, gdy w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy. Teraz ponownie w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego rozegrane zostaną kolejne mistrzostwa. Powinny odbyć się na przełomie lutego i marca 2026 roku, a dokładną datę poznamy niebawem. 

W 2024 roku powalczą w Glasgow

Zanim dojdzie do imprezy w Toruniu, odbędzie się jeszcze jedna edycja Halowych Mistrzostw Świata. W 2024 roku najlepsi lekkoatleci na świecie będą rywalizowali o medale w Commonwealth Arena w Glasgow. Tam również Polacy powinni włączyć się do walki o najwyższe cele.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Mistrzowska walka Łukasz Różański – Alen Babić w Rzeszowie!

Mistrzowski pojedynek federacji WBC w wadze bridger Łukasz Różański – Alen Babić odbędzie się 22 kwietnia 2023 roku w Rzeszowie. Informacje te potwierdził promotor...