Polskie sprinterki ze srebrem Mistrzostw Europy

Strona głównaLekkoatletykaPolskie sprinterki ze srebrem Mistrzostw Europy

Kapitalnie kończą się Mistrzostwa Europy 2022 w lekkoatletyce dla Polaków. Sztafeta kobiet 4×100 metrów w świetnym stylu sięgnęła po srebrny medal. Polki przegrały tylko z Niemkami i w składzie: Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda sięgnęły po wicemistrzostwo Europy. W eliminacjach biegły jeszcze Magdalena Stefanowicz i Martyna Kotwiła. W wielkim finale Polki pobiły rekord Polski.

Świetny bieg finałowy Polek

Polki w wielkim finale wystartowały z dużym animuszem. Sztafetę rozpoczynała Pia Skrzyszowska, która pół godziny wcześniej została Mistrzynią Europy w biegu na 110 metrów przez płotki. Sztafetę zaczęła dobrze i przekazała pałeczkę Annie Kiełbasińskiej. Nasza utytułowana lekkoatletka pobiegła bardzo dobrze i wciąż utrzymywaliśmy się w okolicach pozycji medalowej. Trzecia na starcie pojawiła się Marika Popowicz-Drapała, a dzieła dopełniła Ewa Swoboda. Dobiegła do mety na drugim miejscu. Polki zdobyły upragniony srebrny medal Mistrzostw Europy i pobiły rekord Polski. Od dziś wynosi on 42:61. Mistrzyniami Europy zostały Niemki, a na trzecim miejscu znalazły się Włoszki.

Trzeci medal Anny Kiełbasińskiej i rekord Polski

Anna Kiełbasińska zdobyła w ten sposób trzeci medal na Mistrzostwach Europy. Polka stanęła na najniższym stopniu podium w biegu indywidualnym na 400 metrów. W sztafecie 4×400 metrów stanęła na drugim stopniu podium. Na zakończenie Mistrzostw Europy sięgnęła po wicemistrzostwo Europy również w sztafecie 4×100 metrów. Polki w tym biegu pobiły rekord Polski i potwierdziły, że stać je na wiele.

Rekord medalowy Polaków

Mistrzostwa Europy 2022 w lekkoatletyce w Monachium są wyjątkowe dla Polaków. Biało-czerwoni w stolicy Bawarii pobili swój rekord. Łącznie wywalczyliśmy aż 14 medali, w tym 3 złote. Mistrzostwo Europy zdobywali: Aleksandra Lisowska, Pia Skrzyszowska i Wojciech Nowicki. Ostatecznie Polacy zajęli szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. Tą wygrali Niemcy. Pod względem liczby zdobytych medali Polacy zajęli trzecie miejsce.