Polskie sprinterki ze srebrem Mistrzostw Europy

Strona głównaLekkoatletykaPolskie sprinterki ze srebrem Mistrzostw Europy

Kapitalnie kończą się Mistrzostwa Europy 2022 w lekkoatletyce dla Polaków. Sztafeta kobiet 4×100 metrów w świetnym stylu sięgnęła po srebrny medal. Polki przegrały tylko z Niemkami i w składzie: Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda sięgnęły po wicemistrzostwo Europy. W eliminacjach biegły jeszcze Magdalena Stefanowicz i Martyna Kotwiła. W wielkim finale Polki pobiły rekord Polski.

Świetny bieg finałowy Polek

Polki w wielkim finale wystartowały z dużym animuszem. Sztafetę rozpoczynała Pia Skrzyszowska, która pół godziny wcześniej została Mistrzynią Europy w biegu na 110 metrów przez płotki. Sztafetę zaczęła dobrze i przekazała pałeczkę Annie Kiełbasińskiej. Nasza utytułowana lekkoatletka pobiegła bardzo dobrze i wciąż utrzymywaliśmy się w okolicach pozycji medalowej. Trzecia na starcie pojawiła się Marika Popowicz-Drapała, a dzieła dopełniła Ewa Swoboda. Dobiegła do mety na drugim miejscu. Polki zdobyły upragniony srebrny medal Mistrzostw Europy i pobiły rekord Polski. Od dziś wynosi on 42:61. Mistrzyniami Europy zostały Niemki, a na trzecim miejscu znalazły się Włoszki. 

Trzeci medal Anny Kiełbasińskiej i rekord Polski

Anna Kiełbasińska zdobyła w ten sposób trzeci medal na Mistrzostwach Europy. Polka stanęła na najniższym stopniu podium w biegu indywidualnym na 400 metrów. W sztafecie 4×400 metrów stanęła na drugim stopniu podium. Na zakończenie Mistrzostw Europy sięgnęła po wicemistrzostwo Europy również w sztafecie 4×100 metrów. Polki w tym biegu pobiły rekord Polski i potwierdziły, że stać je na wiele. 

Rekord medalowy Polaków

Mistrzostwa Europy 2022 w lekkoatletyce w Monachium są wyjątkowe dla Polaków. Biało-czerwoni w stolicy Bawarii pobili swój rekord. Łącznie wywalczyliśmy aż 14 medali, w tym 3 złote. Mistrzostwo Europy zdobywali: Aleksandra Lisowska, Pia Skrzyszowska i Wojciech Nowicki. Ostatecznie Polacy zajęli szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. Tą wygrali Niemcy. Pod względem liczby zdobytych medali Polacy zajęli trzecie miejsce. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...