STS KOD PROMOCYJNY

Polskie zwycięstwa na mityngu we francuskim Forbach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPolskie zwycięstwa na mityngu we francuskim Forbach

Kolejne udane starty zanotowali reprezentanci Polski w lekkoatletyce. Tym razem we francuskim Forbach odnieśli trzy zwycięstwa na mityngu zaliczanym do World Athletics Continental Tour Challanger. Podczas zmagań na otwartym stadionie najlepsi byli: Malwina Kopron (rzut młotem), Damian Czykier (110 metrów przez płotki) oraz Kajetan Duszyński (400 metrów). Na drugim miejscu rywalizację ukończył Wojciech Nowicki w rzucie młotem. 

Dobry start polskich młociarzy

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że reprezentanci Polski w rzucie młotem zawsze walczą o zwycięstwa. Tak samo było podczas mityngu we francuskim Forbach. W rywalizacji kobiet jedyną zawodniczką, która przekroczyła 70 metrów była Malwina Kopron. Polka w najlepszej próbie uzyskała 70.57 i o ponad metr wyprzedziła drugą w klasyfikacji Francuzkę Alexandrę Tavernier. Trzecie miejsce zajęła kolejna z reprezentantek gospodarzy Rose Loga, która do Malwiny Kopron straciła już ponad 3 metry. 

Nieco gorzej poszło Wojciechowi Nowickiemu, który dość nieoczekiwanie musiał uznać wyższość Francuza Quentina Bigota. Mistrz olimpijski z Tokio w swojej najlepszej próbie uzyskał 79.90 i o zaledwie 24 centymetry przegrał z reprezentantem gospodarzy, który jako jedyny przekroczył barierę 80 metrów. Trzecie miejsce z dużą stratą do czołowej dwójki zajął Jean Baptiste Bruxelle z Francji. 

Dwa zwycięstwa na bieżni

Pozostałych dwóch reprezentantów Polski oglądaliśmy w konkurencjach biegowych i obaj sięgnęli po zwycięstwa. Na 110 metrów przez płotki bardzo dobrze zaprezentował się Damian Czykier. Polak w kwalifikacjach pobiegł 13.44 i wygrał swój bieg. Jeszcze lepiej poszło mu w wielkim finale, gdzie z wynikiem 13.39 okazał się najlepszy. Ostatecznie jego dwa czasy były najlepszymi tego dnia w Forbach. Miejsca na podium za Damianem Czykierem zajęli jeszcze Amine Bouanani z Algierii oraz Louis Drancois Mendy z Senegalu. 

Po zwycięstwo sięgnął również Kajetan Duszyński. Polak w biegu na 400 metrów osiągnął wynik 46.10 i o 0,32 sekundy wyprzedził drugiego Belga Dylana Borlee. Na najniższym stopniu podium uplasował się Gilles Anthony Afoumba z Kongo. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...