Polskie zwycięstwa na mityngu we francuskim Forbach

Strona głównaLekkoatletykaPolskie zwycięstwa na mityngu we francuskim Forbach

Kolejne udane starty zanotowali reprezentanci Polski w lekkoatletyce. Tym razem we francuskim Forbach odnieśli trzy zwycięstwa na mityngu zaliczanym do World Athletics Continental Tour Challanger. Podczas zmagań na otwartym stadionie najlepsi byli: Malwina Kopron (rzut młotem), Damian Czykier (110 metrów przez płotki) oraz Kajetan Duszyński (400 metrów). Na drugim miejscu rywalizację ukończył Wojciech Nowicki w rzucie młotem. 

Dobry start polskich młociarzy

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że reprezentanci Polski w rzucie młotem zawsze walczą o zwycięstwa. Tak samo było podczas mityngu we francuskim Forbach. W rywalizacji kobiet jedyną zawodniczką, która przekroczyła 70 metrów była Malwina Kopron. Polka w najlepszej próbie uzyskała 70.57 i o ponad metr wyprzedziła drugą w klasyfikacji Francuzkę Alexandrę Tavernier. Trzecie miejsce zajęła kolejna z reprezentantek gospodarzy Rose Loga, która do Malwiny Kopron straciła już ponad 3 metry. 

Nieco gorzej poszło Wojciechowi Nowickiemu, który dość nieoczekiwanie musiał uznać wyższość Francuza Quentina Bigota. Mistrz olimpijski z Tokio w swojej najlepszej próbie uzyskał 79.90 i o zaledwie 24 centymetry przegrał z reprezentantem gospodarzy, który jako jedyny przekroczył barierę 80 metrów. Trzecie miejsce z dużą stratą do czołowej dwójki zajął Jean Baptiste Bruxelle z Francji. 

Dwa zwycięstwa na bieżni

Pozostałych dwóch reprezentantów Polski oglądaliśmy w konkurencjach biegowych i obaj sięgnęli po zwycięstwa. Na 110 metrów przez płotki bardzo dobrze zaprezentował się Damian Czykier. Polak w kwalifikacjach pobiegł 13.44 i wygrał swój bieg. Jeszcze lepiej poszło mu w wielkim finale, gdzie z wynikiem 13.39 okazał się najlepszy. Ostatecznie jego dwa czasy były najlepszymi tego dnia w Forbach. Miejsca na podium za Damianem Czykierem zajęli jeszcze Amine Bouanani z Algierii oraz Louis Drancois Mendy z Senegalu. 

Po zwycięstwo sięgnął również Kajetan Duszyński. Polak w biegu na 400 metrów osiągnął wynik 46.10 i o 0,32 sekundy wyprzedził drugiego Belga Dylana Borlee. Na najniższym stopniu podium uplasował się Gilles Anthony Afoumba z Kongo. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....