Przed nami kolejne zmagania lekkoatletów. W Ostrawie wystąpią Polacy

Strona głównaLekkoatletykaPrzed nami kolejne zmagania lekkoatletów. W Ostrawie wystąpią Polacy

W ostatnich dniach ruszyły halowe zmagania najlepszych lekkoatletów na świecie. Kolejną ważną z punktu widzenia polskiego kibica imprezą jest mityng w czeskiej Ostrawie, w którym wystąpią biało-czerwoni. To kolejny etap przygotowań lekkoatletów do udziału w marcowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie. Kogo z Polaków zobaczymy 3 lutego w Czechach?

Anna Kiełbasińska powalczy o kolejny sukces w biegu na 400 metrów

Na liście startowej znajduje się Anna Kiełbasińska, która doskonale weszła w tegoroczny sezon halowy i wygrała mityng w Karlsruhe, osiągając przy tym swój rekord życiowy i najlepszy wynik w tym roku na światowych listach. W czeskiej Ostrawie powalczy o poprawę tego wyniku, jednak konkurencja będzie bardzo silna. Na starcie zobaczymy między innymi Holenderkę Lieke Klaver, Niemkę Corinnę Schwab, Brytyjkę Jessie Kinght, czy Czeszkę Ladę Vondrovą. Wszystkie posiadają rekordy życiowe lepsze od biało-czerwonej, jednak Anna Kiełbasińska w ostatnich miesiącach udowadnia swoją dobrą dyspozycję, dlatego liczymy na dobry start. 

W biegu na 1500 metrów wystartuje Aneta Lemiesz

W rywalizacji na 1500 metrów kobiet wystartuje doświadczona Aneta Lemiesz, dla której będzie to już kolejny start na tym dystansie w Czechach. Doświadczona lekkoatletka przed laty odnosiła sukcesy w biegach na 400 i 800 metrów, a obecnie bardzo często pełni rolę tzw. „zająca” w biegach na dłuższym dystansie. Prawdopodobnie w tym samym celu udała się do Czech na czwartkowy mityng. 

Dwóch polaków w konkursie pchnięcia kulą

Na kilka dni przed rozpoczęciem mityngu wydawało się, że w rywalizacji pchnięcia kulą weźmie udział Konrad Bukowiecki. Ostatecznie zabraknie go na starcie. Polscy kibice będą mogli jednak dopingować Michała Haratyka i Jakuba Szyszkowskiego, którzy powalczą o dobry wynik w tej konkurencji. Wydaje się, że jednym z faworytów będzie Czech Tomas Stanek, którego dodatkowo będzie napędzała własna hala. 

Kto jeszcze wystąpi w Ostrawie?

Podczas najbliższego mityngu lekkoatletycznego będziemy oglądali jeszcze dwóch reprezentantów Polski. W biegu na 60 metrów przez płotki udział weźmie Klaudia Wojtunik, która wśród zgłoszonych zawodniczek ma trzeci najlepszy wynik w tym roku i ma szansę powalczyć o kolejny dobry rezultat. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w skoku o tyczce kobiet, w której udział weźmie Agnieszka Kaszuba. 

Ponadto w biegu na 1500 metrów mężczyzn będziemy oglądali Adama Czerwińskiego, dla którego będzie to pierwszy tegoroczny start na tym dystansie. Trzymamy kciuki za dobry początek sezonu w jego wykonaniu. W konkursie trójskoku będziemy oglądali Adriana Świderskiego, który do Czech pojechał walczyć o dobry rezultat, a być może nawet włączenie się do walki o zwycięstwo. Podczas mityngu w Ostrawie będziemy mogli dopingować także Przemysława Kozłowskiego, który wystartuje w biegu na 200 metrów. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...