Rekord życiowy Przemysława Słowikowskiego na 200 m podczas mityngu w Szczecinie

Strona głównaLekkoatletykaRekord życiowy Przemysława Słowikowskiego na 200 m podczas mityngu w Szczecinie

Przemysław Słowikowski pobił rekord życiowy w biegu na 200 metrów podczas 5. Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie. Sprinter ukończył zmagania na drugim miejscu. Pozostali reprezentanci Polski również spisali się znakomicie. Swoje konkurencje wygrali m.in.: Karol Zalewski (400 m), Marika Popowicz-Drapała (200 m), Iga Baumgart-Witan (400 m). Ponadto kilkoro Polaków ukończyło zmagania na podium.

Świetny bieg i życiówka Przemysława Słowikowskiego

Choć Przemysław Słowikowski zajął drugie miejsce w biegu na 200 metrów, to jednak jego wynik 20:27 robi ogromne wrażenie. W Szczecinie sprinter pobił swój rekord życiowy i osiągnął jeden z najlepszych wyników w historii polskiej lekkoatletyki. Aktualnie plasuje się na czwartym miejscu w tym zestawieniu. Zmagania na 200 metrów w Szczecinie wygrał Kubańczyk Reynier Mena. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze: Patryk Wykrota, Adrian Brzeziński, Dominik Kopeć, Mateusz Siuda Albert Komański i Krzysztof Tomczak, jednak zajęli dalsze pozycje.

Polska dominacja na 400 metrów

Biało-czerwoni wygrali zmagania na 400 metrów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. U pań wygrała Iga Baumgart-Witan, a trzecie miejsce na podium zajęła Kinga Gacka. Wśród panów najlepszy okazał się Karol Zalewski. Na najniższym stopniu podium uplasował się Mateusz Rzeźniczak, a dalsze miejsca zajęli Tymoteusz Zimny i Mikołaj Nawrot.

Marika Popowicz-Drapała wygrała na 200 metrów.

Wśród kobiet na 200 metrów na pierwszym miejscu finiszowała Marika Popowicz-Drapała, a trzecie miejsce zajęła Martyna Kotwiła. Tuż za podium znalazła się Magdalena Stefanowicz, a w konkurencji oglądaliśmy również Martę Zimną.

Jak poszło pozostałym Polakom?

Ostatecznie na podium znalazło się jeszcze kilkoro reprezentantów Polski. Patryk Dobek finiszował na drugim miejscu w biegu na 800 metrów. Ósme miejsce zajął Filip Ostrowski, a Patryk Sieradzki pełnił rolę rozprowadzającego i nie ukończył zmagań. W skoku o tyczce drugie miejsce zajął Piotr Lisek, a tuż za nim znalazł się Robert Sobera. Niestety Michał Gawenda nie miał ani jednej zaliczonej próby. Robert Urbanek zakończył rzut dyskiem na drugim miejscu z wynikiem 63.90. Tu za podium znalazł się Oskar Stachnik. Niestety poza podium skończyli sprinterzy na dystansie 100 metrów. Najlepiej spisał się Dominik Kopeć, który ukończył na czwartym miejscu. Dalsze pozycje zajęli: Przemysław Słowikowski, Adrian Brzeziński, Patryk Wykrota, Mateusz Siuda, Albert Komański, Igor Bogaczyński i Krzysztof Tomczak.

Polki dobrze spisały się w biegu na 100 metrów. Magdalena Stefanowicz zajęła w nim trzecie miejsce. Kolejne miejsca zajęły Martyna Kotwiła i Marika Popowicz-Drapała, a w stawce znalazły się jeszcze: Klaudia Adamek, Paulina Paluch i Marta Zimna. Na drugim miejscu mityng w Szczecinie zakończyła Angelika Sarna, która startowała w biegu na 800 metrów. Zawodniczką rozprowadzającą w tej konkurencji była Aneta Lemiesz, a w stawce znalazły się jeszcze Beata Topka i Hanna Owczaruk.