STS KOD PROMOCYJNY

Robert Urbanek na podium rzutu dyskiem na mityngu Trond Mohn Games

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaRobert Urbanek na podium rzutu dyskiem na mityngu Trond Mohn Games

Polski dyskobol Robert Urbanek zajął trzecie miejsce w konkursie rozgrywanym na mityngu Trond Mohn Games w Bergen w Norwegii. W swojej najlepszej próbie rzucił 62.71 m. Łącznie aż trzy razy przekraczał odległość 60 metrów. W zawodach oglądaliśmy jeszcze Oskara Stachnika. Ten w najlepszej próbie osiągnął 57.67 m i zajął szóste miejsce. Mityng miał rangę World Athletics Continental Tour – Silver.

Dobra dyspozycja Roberta Urbanka

Robert Urbanek od początku mityngu rozgrywanego w norweskim Bergen czuł się bardzo dobrze. Łącznie trzykrotnie przekraczał odległość 60 metrów. W jego najlepszej próbie dysk poszybował na 62.71 m, co dało mu trzecie miejsce. Zaledwie o 11 centymetrów przegrał z drugim w klasyfikacji Amerykaninem Samem Mattisem. Konkurs rzutu dyskiem wygrał Islandczyk Guðni Valur Guðnason, który osiągnął 63.83. 

W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze jednego reprezentanta Polski. Był nim Oskar Stachnik. Ten lekkoatleta w najlepszej próbie osiągnął wynik 57.67 m. Pozwoliło mu to na zajęcie szóstego miejsce. W konkursie rzutu dyskiem udział wzięło dziewięciu zawodników. Robert Urbanek i Oskar Stachnik byli jedynymi reprezentantami Polski na mityngu Trond Mohn Games w Bergen. Dla tego pierwszego podium zawodów rangi World Athletics Continental Tour – Silver to cenny sukces. 

Największe osiągnięcia Roberta Urbanka

Zarówno Robert Urbanek, jak i Oskar Stachnik walczą o cenne punkty rankingowe, które przybliżą ich do startu w tegorocznych mistrzostwach świata w Budapeszcie oraz w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Do tej pory największym sukcesem Roberta Urbanka jest brązowy medal mistrzostw świata w Pekinie w 2015 roku. Z pewnością w Budapeszcie chciałby nawiązać do tego wyniku, o co będzie bardzo trudno. Na swoim koncie ma również brązowy medal mistrzostw Europy, który zdobył w 2014 roku w Zurychu. Oskar Stachnik dotychczasowe sukcesy międzynarodowe osiągał w zawodach młodzieżowych. Od jakiegoś czasu wkracza do rywalizacji seniorów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...