STS KOD PROMOCYJNY

Sensacja w Monachium. Anna Wielgosz brązową medalistką Mistrzostw Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaSensacja w Monachium. Anna Wielgosz brązową medalistką Mistrzostw Europy

Anna Wielgosz została sensacyjną medalistką Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Monachium w biegu na 800 metrów. Choć mało kto na nią stawiał, to jednak potwierdziła wysokie umiejętności i formę. Reprezentantka Polski po kapitalnym finiszu wyszarpała brązowy medal i o włos wyprzedziła Szwajcarkę Lore Hoffmann. Tym samym Polka świetnie otworzyła wieczorną sesję przedostatniego dnia Mistrzostw Europy. To 10. medal biało-czerwonych na tej imprezie. 

Mało kto na nią stawiał 

Na starcie eliminacji biegu na 800 metrów stanęły trzy Polki. Były to: Anna Wielgosz, Adrianna Czapla i Angelika Sarna. Wszystkie trzy przeszły do półfinałów, jednak w wielkim finale wystąpiła tylko Anna Wielgosz. W swoim biegu półfinałowym zajęła drugie miejsce z czasem 2:01.05. Tym samym awansowała z szóstym czasem i mało kto dawał jej szanse na zdobycie medalu Mistrzostw Europy. Ku zaskoczeniu wszystkich Polka w finale pobiegła znakomicie. Umiejętnie rozłożyła siły na cały dystans i zeszła z czasem poniżej dwóch minut. O zdobyciu brązowego medalu zadecydował wspaniały finisz. 

Polka nie tylko wyprzedziła na ostatnich metrach Brytyjki Jemmę Reekie i Alexandrę Bell. Dużo trudniejsze okazało się odparcie ataku rozpędzonej Szwajcarki Lore Hoffmann. Ostatecznie Polka wyprzedziła ją o 0,05 sekundy i z czasem 1:59.87 zajęła trzecie miejsce. Zdobyła sensacyjny brązowy medal Mistrzostw Europy, co jest największym sukcesem w jej dotychczasowej karierze. Mistrzynią Europy została Brytyjka Kelly Hodgkinson z czasem 1:59.04. Drugie miejsce zajęła Francuzka Renelle Lamote z czasem 1:59.49. 

Dziesiąty medal biało-czerwonych 

To kolejny kapitalny występ reprezentanta Polski na Mistrzostwach Europy w Monachium. Medal zdobyty przez Annę Wielgosz to dziesiąty krążek dla Polaków. Wierzymy, że nie ostatni. Swoje szanse medalowe wciąż mają sztafety kobiet, mężczyzn i mieszana, a także Pia Skrzyszowska. Przed nami jeszcze wiele sportowych emocji z udziałem najlepszych polskich lekkoatletów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...