Sensacja w Monachium. Anna Wielgosz brązową medalistką Mistrzostw Europy

Strona głównaLekkoatletykaSensacja w Monachium. Anna Wielgosz brązową medalistką Mistrzostw Europy

Anna Wielgosz została sensacyjną medalistką Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Monachium w biegu na 800 metrów. Choć mało kto na nią stawiał, to jednak potwierdziła wysokie umiejętności i formę. Reprezentantka Polski po kapitalnym finiszu wyszarpała brązowy medal i o włos wyprzedziła Szwajcarkę Lore Hoffmann. Tym samym Polka świetnie otworzyła wieczorną sesję przedostatniego dnia Mistrzostw Europy. To 10. medal biało-czerwonych na tej imprezie. 

Mało kto na nią stawiał 

Na starcie eliminacji biegu na 800 metrów stanęły trzy Polki. Były to: Anna Wielgosz, Adrianna Czapla i Angelika Sarna. Wszystkie trzy przeszły do półfinałów, jednak w wielkim finale wystąpiła tylko Anna Wielgosz. W swoim biegu półfinałowym zajęła drugie miejsce z czasem 2:01.05. Tym samym awansowała z szóstym czasem i mało kto dawał jej szanse na zdobycie medalu Mistrzostw Europy. Ku zaskoczeniu wszystkich Polka w finale pobiegła znakomicie. Umiejętnie rozłożyła siły na cały dystans i zeszła z czasem poniżej dwóch minut. O zdobyciu brązowego medalu zadecydował wspaniały finisz. 

Polka nie tylko wyprzedziła na ostatnich metrach Brytyjki Jemmę Reekie i Alexandrę Bell. Dużo trudniejsze okazało się odparcie ataku rozpędzonej Szwajcarki Lore Hoffmann. Ostatecznie Polka wyprzedziła ją o 0,05 sekundy i z czasem 1:59.87 zajęła trzecie miejsce. Zdobyła sensacyjny brązowy medal Mistrzostw Europy, co jest największym sukcesem w jej dotychczasowej karierze. Mistrzynią Europy została Brytyjka Kelly Hodgkinson z czasem 1:59.04. Drugie miejsce zajęła Francuzka Renelle Lamote z czasem 1:59.49. 

Dziesiąty medal biało-czerwonych 

To kolejny kapitalny występ reprezentanta Polski na Mistrzostwach Europy w Monachium. Medal zdobyty przez Annę Wielgosz to dziesiąty krążek dla Polaków. Wierzymy, że nie ostatni. Swoje szanse medalowe wciąż mają sztafety kobiet, mężczyzn i mieszana, a także Pia Skrzyszowska. Przed nami jeszcze wiele sportowych emocji z udziałem najlepszych polskich lekkoatletów. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Polscy piłkarze w Premier League 21/22. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...