STS KOD PROMOCYJNY

Sofia Ennaoui brązową medalistką Mistrzostw Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaSofia Ennaoui brązową medalistką Mistrzostw Europy

Reprezentantka Polski Sofia Ennaoui została brązową medalistką Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Na Stadionie Olimpijskim w Monachium Polka finiszowała na trzeciej pozycji w biegu na 1500 metrów. To spory sukces Sofii Ennaoui, która stosunkowo niedawno powróciła do rywalizacji po poważnych problemach zdrowotnych. Te trwały blisko dwa lata, a brązowy medal na Mistrzostwach Europy to ukoronowanie starań i trudu, który Sofia Ennaoui włożyła w powrót na najwyższy poziom. 

Dobra dyspozycja już od biegów eliminacyjnych

Choć Sofia Ennaoui wprost nie mówiła, że jedzie do Monachium po medal, to jednak już od biegu eliminacyjnego było widać jej wysoką dyspozycję. Kilka tygodni wcześniej Polka zajęła piąte miejsce na Mistrzostwach Świata w amerykańskim Eugene i automatycznie stała się jedną z faworytek podczas Mistrzostw Europy w Monachium. W biegu eliminacyjnym Polka pobiegła mocno i bez problemu awansowała do finału. Oczywiście w eliminacjach okazała się najlepsza w swoim biegu. To był dobry prognostyk przed finałem. 

Kapitalna walka o medal 

W finale Sofia Ennaoui zaczęła bardzo spokojnie. Wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą, jednak na ostatnim okrążeniu tempo znacznie wzrosło. Wówczas od reszty zawodniczek oderwały się Laura Muir i Ciara Maggean i między sobą rozstrzygnęły losy złotego i srebrnego medalu. Do podziału wciąż pozostawał brąz. Tu na finiszu najlepiej spisała się Sofia Ennaoui, która linię mety minęła z czasem 4:03.59. Pozwoliło jej to na zajęcie trzeciego miejsca na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Mistrzynią została kapitalna Laura Muir z Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu zmagania ukończyła Irlandka Ciara Maggean.

Kolejny medal dla Polaków

Sofia Ennaoui wywalczyła kolejny sukces w swojej karierze. Po raz drugi sięgnęła po medal Mistrzostw Europy na otwartym stadionie. Przed czterema laty w Berlinie zostało wicemistrzynią Europy. Tym razem była trzecia, jednak wynik ten może smakować jeszcze lepiej, biorąc pod uwagę 20 miesięcy rozbratu reprezentantki Polski z lekkoatletyką. Wierzymy w to, że problemy zdrowotne już za nią. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...