Sofia Ennaoui z brązowym medalem HME na 1500 metrów

Strona głównaLekkoatletykaSofia Ennaoui z brązowym medalem HME na 1500 metrów

Sofia Ennaoui w kapitalnym stylu zdobyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 1500 metrów. W medalowym biegu poprawiła swój rekord życiowy, który od dziś wynosi 4:04.06. Polka przegrała tylko z faworyzowaną Brytyjką Laurą Muir oraz Rumunką Claudią Mihaelą Boboceą. Dzięki temu zdobyła trzeci medal dla biało-czerwonych na tegorocznej imprezie. To także trzeci medal w historii jej występów w Halowych Mistrzostwach Europy.

Świetny bieg Polki i poprawiona życiówka

Jeszcze przed startem HME w Stambule Sofia Ennaoui wysyłała sygnały, że może powalczyć o medal na tej imprezie. Ostatnie dwa tygodnie nie były jednak takie, jak planowała. Polka leczyła mały uraz, co zaburzyło jej przygotowania. Koniec końców udało się przygotować solidną formę na start w mistrzostwach Europy, co widzieliśmy w biegu eliminacyjnym oraz przede wszystkim w wielkim finale.

Od samego startu reprezentantka Polski plasowała się w ścisłej czołówce i nie chciała tracić dystansu do najlepszych. Bardzo długo utrzymywała się na drugim miejscu. W pewnym momencie spadła na czwartą lokatę i wydawało się, że medal jest zagrożony. Ostatecznie w końcówce ponownie przyspieszyła. Minęła Esther Guerrero i sięgnęła po brązowy medal. Pobiegła najlepiej w życiu w hali. Pobiła rekord życiowy, który od dziś wynosi 4:04.06. Na finiszu Polka przegrała z faworyzowaną Brytyjką Laurą Muir oraz Rumunką Claudią Mihaelą Boboceą. Niewiele zabrakło, aby na ostatnich metrach wyprzedziła Rumunkę i sięgnęła po srebro. W Stambule zdobyła swój trzeci medal HME w karierze. W 2017 i 2019 roku była wicemistrzynią Europy

Trzeci medal dla biało-czerwonych

Krążek zdobyty przez Sofię Ennaoui to trzeci medal biało-czerwonych na imprezie w Stambule. Wcześniej wicemistrzyniami Europy zostały Adrianna Sułek (pięciobój) oraz Ewa Swoboda (60 metrów). Przed nami jeszcze wiele szans medalowych Polaków, a zmagania o tytuł najlepszych lekkoatletów w Europie zakończą się w niedzielę 5 marca. Liczymy na to, że biało-czerwoni jeszcze powiększą swój dorobek medalowy.