STS KOD PROMOCYJNY

Świetne biegi Angeliki Cichockiej i Justyny Święty-Ersetic na mityngu w Birmingham

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaŚwietne biegi Angeliki Cichockiej i Justyny Święty-Ersetic na mityngu w Birmingham

W sobotę 19 lutego odbył się kolejny halowy mityng lekkoatletyczny zaliczany do Złotej Ligi. Tym razem najlepsi lekkoatleci świata rywalizowali w angielskim Birmingham. Ze znakomitej formy zaprezentowała się Angelika Cichocka, która zajęła drugiego miejsce w biegu na 1000 metrów. Wysoko była także Justyna Święty-Ersetic, która w biegu na 400 metrów została sklasyfikowana na 3. miejscu. Minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie wypełnił także Marcin Lewandowski. 

Znakomity bieg Angeliki Cichockiej

Z bardzo dobrej strony pokazała się Angelika Cichocka, która rywalizowała w biegu na 1000 metrów. Do mety dobiegła z czasem 2:38.57 minuty, co dało jej drugie miejsce. To najlepszy wynik Polki w tym sezonie i jednocześnie drugi tegoroczny wynik na świecie. Co ważne, Polka osiągnęła w ten sposób także drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki. Zwycięstwo w biegu na 1000 metrów odniosła Brytyjka Isabelle Boffey, która wyprzedziła Polkę o 0,32 sekundy. 

Justyna Święty-Ersetic na podium

Na podium rywalizację w biegu na 400 metrów ukończyła także Justyna Świety-Ersetic. Polka została sklasyfikowana na trzecim miejscu z czasem 52,09 sekundy. Pierwsze miejsce wywalczyła Jamajka Stephanie McPherson, a przed Polką na finiszu znalazła się także Holenderka Lieke Klever. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W rywalizacji wzięli udział także inni reprezentanci Polski. W biegu na 800 metrów minimum na najbliższe Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie osiągnął Marcin Lewandowski, który zakończył rywalizację na 5. miejscu. Na 8. miejscu w tym biegu sklasyfikowano doświadczonego Adama Kszczota. Ponadto w biegu na 60 metrów przez płotki na 4. miejscu skończył Jakub Szymański. Takie samo miejsce zajęła Klaudia Wojtunik w biegu na 60 metrów przez płotki kobiet.  W roli pacemakera w Birmingham wystartowała Aneta Lemiesz, która znalazła się na listach startowych biegu na 800 metrów kobiet. Ostatecznie w rywalizacji na 1500 metrów udziału nie wziął Michał Rozmys. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...