Świetne biegi Angeliki Cichockiej i Justyny Święty-Ersetic na mityngu w Birmingham

Strona głównaLekkoatletykaŚwietne biegi Angeliki Cichockiej i Justyny Święty-Ersetic na mityngu w Birmingham

W sobotę 19 lutego odbył się kolejny halowy mityng lekkoatletyczny zaliczany do Złotej Ligi. Tym razem najlepsi lekkoatleci świata rywalizowali w angielskim Birmingham. Ze znakomitej formy zaprezentowała się Angelika Cichocka, która zajęła drugiego miejsce w biegu na 1000 metrów. Wysoko była także Justyna Święty-Ersetic, która w biegu na 400 metrów została sklasyfikowana na 3. miejscu. Minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie wypełnił także Marcin Lewandowski. 

Znakomity bieg Angeliki Cichockiej

Z bardzo dobrej strony pokazała się Angelika Cichocka, która rywalizowała w biegu na 1000 metrów. Do mety dobiegła z czasem 2:38.57 minuty, co dało jej drugie miejsce. To najlepszy wynik Polki w tym sezonie i jednocześnie drugi tegoroczny wynik na świecie. Co ważne, Polka osiągnęła w ten sposób także drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki. Zwycięstwo w biegu na 1000 metrów odniosła Brytyjka Isabelle Boffey, która wyprzedziła Polkę o 0,32 sekundy. 

Justyna Święty-Ersetic na podium

Na podium rywalizację w biegu na 400 metrów ukończyła także Justyna Świety-Ersetic. Polka została sklasyfikowana na trzecim miejscu z czasem 52,09 sekundy. Pierwsze miejsce wywalczyła Jamajka Stephanie McPherson, a przed Polką na finiszu znalazła się także Holenderka Lieke Klever. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W rywalizacji wzięli udział także inni reprezentanci Polski. W biegu na 800 metrów minimum na najbliższe Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie osiągnął Marcin Lewandowski, który zakończył rywalizację na 5. miejscu. Na 8. miejscu w tym biegu sklasyfikowano doświadczonego Adama Kszczota. Ponadto w biegu na 60 metrów przez płotki na 4. miejscu skończył Jakub Szymański. Takie samo miejsce zajęła Klaudia Wojtunik w biegu na 60 metrów przez płotki kobiet.  W roli pacemakera w Birmingham wystartowała Aneta Lemiesz, która znalazła się na listach startowych biegu na 800 metrów kobiet. Ostatecznie w rywalizacji na 1500 metrów udziału nie wziął Michał Rozmys. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...