STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Świetne starty Polaków w halowych mityngach lekkoatletycznych

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaŚwietne starty Polaków w halowych mityngach lekkoatletycznych

W ostatnich dniach polscy lekkoatleci z sukcesami rywalizowali na międzynarodowych halowych mityngach lekkoatletycznych w Niemczech, Norwegii, Czechach i Szwecji. Na podium stawali m.in.: Norbert Kobielski, Jakub Szymański, Agnieszka Kaszuba, czy też Martyna Kotwiła. Rekord Polski w kategorii u-23 w biegu na 1500 metrów pobił Filip Ostrowski. Zapraszamy na krótkie podsumowanie polskich występów. 

Zwycięstwo Kaszuby i młodzieżowy rekord Polski Ostrowskiego w Erfurcie

Znakomity wynik na 1500 metrów podczas halowego mityngu w niemieckim Erfurcie uzyskał Filip Ostrowski. Zawodnik RKS-u Łódź osiągnął czas 3:39.82, co jest nowym halowym rekordem Polski w kategorii u-23. Jednocześnie to piąty wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Polak w Erfurcie zajął czwarte miejsce. Zwycięstwo na mityngu w skoku o tyczce odniosła Agnieszka Kaszuba z KL Gdynia, która w najlepszej próbie pokonała tyczkę zawieszoną na wysokości 4.30. Na trzecim miejscu podium na dystansie 800 metrów stanęła Margarita Koczanowa, która z czasem 2:04.68 ustanowiła swój nowy rekord życiowy. 

Trzy drugie miejsca w norweskim Ulsteinvik

Na północy Europy w norweskim Ulsteinvik reprezentanci Polski zajęli trzy drugie miejsca. Martyna Kotwiła na 200 metrów osiągnęła czas 23.66 i zaledwie o 0,01 sekundy przegrała z Imke Vervaet. Drugie miejsce na 800 metrów z nowym rekordem życiowym zajęła Angelika Sarna, której zmierzono czas 2:05.68. Z dobrej strony pokazał się również Andrzej Kowalczyk, który z wynikiem 3:45.80 uplasował się na drugim miejscu w biegu na 1500 metrów. 

Polskie sukcesy na mityngach w Czechach

W ostatnich dniach w Czechach odbyły się mityngi w Ostrawie i Nehvizdy i w obu oglądaliśmy sukcesy Polaków. Podczas zawodów Czech Indoor Gala w Ostrawie trzecie miejsce w biegu na 60 metrów zajął Jakub Szymański z wynikiem 7.59. Na trzecim miejscu podium zmagania ukończyła również Weronika Lizakowska, która z czasem 4:09.97 pobiła rekord życiowy w biegu na 1500 metrów. Po raz pierwszy w karierze na jedną milę wystartował Filip Rak i od razu osiągnął drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Ostatecznie z czasem 3:57.71 zajął piąte miejsce. Słabiej poszło Patrykowi Dobkowi, który na 800 metrów był dopiero 10. 

Po poważnej kontuzji do rywalizacji powrócił Norbert Kobielski. Reprezentant Polski w skoku o tyczce w czeskim Nehvizdy osiągnął 2.22 i zajął drugie miejsce. W pchnięciu kulą oglądaliśmy Konrada Bukowieckiego, który zajął szóste miejsce. 

Borkowski, Duszyński i Laskowska na podium w Goeteborgu

Trzy polskie miejsca podium oglądaliśmy również w szwedzkim Goeteborgu. Adrianna Laskowska wcześniej startująca pod panieńskim nazwiskiem Szóstak zajęła drugie miejsce w trójskoku. W najlepszej próbie osiągnęła 13.64, co jest dziewiątym wynikiem w historii Polski. Drugie miejsce w biegu na 800 metrów zajął Mateusz Borkowski, któremu niewiele zabrakło do osiągnięcia minimum na Halowe Mistrzostwa Europy. Dobry wynik w Szwecji osiągnął także Kajetan Duszyński. Reprezentant Polski zajął trzecie miejsce w biegu na 400 metrów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...