STS KOD PROMOCYJNY

Świetne starty Polaków w halowych mityngach lekkoatletycznych

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaŚwietne starty Polaków w halowych mityngach lekkoatletycznych

W ostatnich dniach polscy lekkoatleci z sukcesami rywalizowali na międzynarodowych halowych mityngach lekkoatletycznych w Niemczech, Norwegii, Czechach i Szwecji. Na podium stawali m.in.: Norbert Kobielski, Jakub Szymański, Agnieszka Kaszuba, czy też Martyna Kotwiła. Rekord Polski w kategorii u-23 w biegu na 1500 metrów pobił Filip Ostrowski. Zapraszamy na krótkie podsumowanie polskich występów. 

Zwycięstwo Kaszuby i młodzieżowy rekord Polski Ostrowskiego w Erfurcie

Znakomity wynik na 1500 metrów podczas halowego mityngu w niemieckim Erfurcie uzyskał Filip Ostrowski. Zawodnik RKS-u Łódź osiągnął czas 3:39.82, co jest nowym halowym rekordem Polski w kategorii u-23. Jednocześnie to piąty wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Polak w Erfurcie zajął czwarte miejsce. Zwycięstwo na mityngu w skoku o tyczce odniosła Agnieszka Kaszuba z KL Gdynia, która w najlepszej próbie pokonała tyczkę zawieszoną na wysokości 4.30. Na trzecim miejscu podium na dystansie 800 metrów stanęła Margarita Koczanowa, która z czasem 2:04.68 ustanowiła swój nowy rekord życiowy. 

Trzy drugie miejsca w norweskim Ulsteinvik

Na północy Europy w norweskim Ulsteinvik reprezentanci Polski zajęli trzy drugie miejsca. Martyna Kotwiła na 200 metrów osiągnęła czas 23.66 i zaledwie o 0,01 sekundy przegrała z Imke Vervaet. Drugie miejsce na 800 metrów z nowym rekordem życiowym zajęła Angelika Sarna, której zmierzono czas 2:05.68. Z dobrej strony pokazał się również Andrzej Kowalczyk, który z wynikiem 3:45.80 uplasował się na drugim miejscu w biegu na 1500 metrów. 

Polskie sukcesy na mityngach w Czechach

W ostatnich dniach w Czechach odbyły się mityngi w Ostrawie i Nehvizdy i w obu oglądaliśmy sukcesy Polaków. Podczas zawodów Czech Indoor Gala w Ostrawie trzecie miejsce w biegu na 60 metrów zajął Jakub Szymański z wynikiem 7.59. Na trzecim miejscu podium zmagania ukończyła również Weronika Lizakowska, która z czasem 4:09.97 pobiła rekord życiowy w biegu na 1500 metrów. Po raz pierwszy w karierze na jedną milę wystartował Filip Rak i od razu osiągnął drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Ostatecznie z czasem 3:57.71 zajął piąte miejsce. Słabiej poszło Patrykowi Dobkowi, który na 800 metrów był dopiero 10. 

Po poważnej kontuzji do rywalizacji powrócił Norbert Kobielski. Reprezentant Polski w skoku o tyczce w czeskim Nehvizdy osiągnął 2.22 i zajął drugie miejsce. W pchnięciu kulą oglądaliśmy Konrada Bukowieckiego, który zajął szóste miejsce. 

Borkowski, Duszyński i Laskowska na podium w Goeteborgu

Trzy polskie miejsca podium oglądaliśmy również w szwedzkim Goeteborgu. Adrianna Laskowska wcześniej startująca pod panieńskim nazwiskiem Szóstak zajęła drugie miejsce w trójskoku. W najlepszej próbie osiągnęła 13.64, co jest dziewiątym wynikiem w historii Polski. Drugie miejsce w biegu na 800 metrów zajął Mateusz Borkowski, któremu niewiele zabrakło do osiągnięcia minimum na Halowe Mistrzostwa Europy. Dobry wynik w Szwecji osiągnął także Kajetan Duszyński. Reprezentant Polski zajął trzecie miejsce w biegu na 400 metrów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...