STS KOD PROMOCYJNY

Świetne wyniki Polaków na 69. Memoriale Janusza Kusocińskiego

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaŚwietne wyniki Polaków na 69. Memoriale Janusza Kusocińskiego

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce pokazali się ze świetnej strony na 69. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zwycięstwa w swoich konkurencjach odnieśli m.in.: Natalia Kaczmarek, Wojciech Nowicki, Filip Ostrowski, Piotr Lisek, Dominik Kopeć, Igor Bogaczyński i Kamil Herzyk. Ponadto dobre rezultaty odnieśli inni etatowi reprezentanci. Zapraszamy na krótkie podsumowanie 69. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. 

Natalia Kaczmarek blisko złamania 50 sekund

Jedną z największych polskich gwiazd na Memoriale Janusza Kusocińskiego była Natalia Kaczmarek. Polka była blisko złamania bariery 50 sekund. Ostatecznie wygrała bieg na 400 metrów z wynikiem 50.02. To trzeci wynik w jej karierze. Prawie sekundę za nią finiszowała Austriaczka Susanne Gogl-Walli. Trzecie miejsce zajęła Amerykanka Lynna Irby-Jackson. Na siódmym miejscu w tej konkurencji finiszowała Marika Popowicz-Drapała z czasem 52.13. Pozostałym Polkom poszło nieco gorzej. 

Wojciech Nowicki z najlepszym wynikiem w Europie

Najlepszy wynik w Europie w tym roku poprawił Wojciech Nowicki w rzucie młotem. W najlepszej próbie osiągnął równo 80 metrów. Bez większych problemów wygrał memoriał. Drugie miejsce zajął Amerykanin Rudy Winkler, czyli lider światowych list. Podium uzupełnił Kanadyjczyk Ethan Katzberg. Nieoczekiwanie aż sześć metrów gorzej od Nowickiego rzucił Paweł Fajdek, który finiszował tuż za podium. W konkursie rzutu młotem oglądaliśmy jeszcze: Marcina Wrotyńskiego, Dawida Piłata i Tomasza Ratajczyka. 

Piotr Lisek się nie zatrzymuje

Nie do zatrzymania w tym sezonie jest Piotr Lisek. Reprezentant Polski wrócił do wysokiego skakania i w Chorzowie osiągnął 5.82. Dzięki temu wygrał, choć taki sam wynik zanotował jeszcze Amerykanin Christopher Nilsen. Trzecie miejsce zajął jego rodak Sam Kendricks. Dalsze pozycje zajęli pozostali reprezentanci Polski: Robert Sobera, Paweł Wojciechowski i Bartosz Marciniewicz. 

Polskie zwycięstwa w Chorzowie

Na 69. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie oglądaliśmy jeszcze kilka polskich triumfów. W biegu na 100 metrów najlepszy był Dominik Kopeć z czasem 10.21. Na 400 metrów nieoczekiwanie wygrał Igor Bogaczyński, który na mecie wyprzedził Karola Zalewskiego i Maksa Szweda. Kapitalny finisz na 800 metrów pozwolił wygrać Filipowi Ostrowskiemu. Trzecie miejsce w tym biegu zajął jeszcze Mateusz Borkowski. Tuż za nim finiszował Michał Rozmys. Na 3000 metrów wygrał Kamil Herzyk, który wyprzedził kolejno Macieja Megiera i Aleksandra Wiącka. 

Jak poszło pozostałym?

Z dobrej strony pokazało się wielu innych biało-czerwonych. Ewa Swoboda stoczyła kapitalny bój na sto metrów z Marie-Josee Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej. Polka była druga. Wcześniej w biegu półfinałowym pobiła rekord życiowy, który wynosi obecnie 11.03. Na trzecim miejscu podium na 1500 metrów znalazła się Martyna Galant z wynikiem 4:08.37. Nieoczekiwanie poza podium zawody skończyła powracająca do formy po kontuzji Anita Włodarczyk. Nasza utytułowana młociarka była czwarta z wynikiem 70.67 m. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...