STS KOD PROMOCYJNY

Świetne wyniki Polaków na mityngu lekkoatletycznym w Dessau w Niemczech

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaŚwietne wyniki Polaków na mityngu lekkoatletycznym w Dessau w Niemczech

Dominik Kopeć i Natalia Kaczmarek wygrali swoje konkurencje na 25. International Athletics Meeting Anhalt w niemieckim Dessau. Sprinter jednocześnie uzyskał najlepszy polski czas na 100 metrów w XXI wieku. Na podium niemieckiego mityngu oglądaliśmy jeszcze: Mateusza Borkowskiego, Cypriana Mrzygłoda i Nikolę Horowską. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Bronze. 

Dominik Kopeć z najlepszym polskim czasem od 1984 roku

Fenomenalny start ma za sobą Dominik Kopeć na 100 metrów. Polski sprinter najpierw w kwalifikacjach pobiegł 10.06, a w finale poprawił się jeszcze o 0,01 sekundy. Wygrał mityng z czasem 10.05. To nie tylko jego nowy rekord życiowy, ale także najlepszy polski wynik od 1984 roku. Wówczas Marian Woronin uzyskał czas 10.00. Rezultat osiągnięty przez Dominika Kopcia to piąty wynik w tym roku w Europie. Dzięki temu awansował do grona faworytów do medalu na Igrzyskach Europejskich 2023, w których trakcie odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. 

Zwycięstwo Natalii Kaczmarek

Zwycięstwo w Niemczech wywalczyła także Natalia Kaczmarek. Nasza specjalistka od dystansu 400 metrów finiszowała z czasem 51.02. Nie miała sobie równych. Kolejne miejsca zajęły Belgijki Cynthia Bolingo (51.29) i Hanne Claes (52.25). Natalia Kaczmarek po raz kolejny w tym sezonie potwierdziła swoją dobrą dyspozycję. Liczymy na to, że w najbliższych tygodniach jej czasy będą jeszcze lepsze. 

Horowska, Borkowski i Mrzygłód na podium 

Na 25. International Athletics Meeting Anhalt jeszcze troje Polaków stawało na podium w swoich konkurencjach. Nikola Horowska zajęła drugie miejsce w biegu na 200 metrów z czasem 23.41. Przegrała tylko z Veronicą Shanti Pereirą z Singapuru (22.99). Piąte miejsce w tej konkurencji zajęła Martyna Kotwiła (23.54). Drugie miejsce wywalczył również Cyprian Mrzygłód w rzucie oszczepem. W najlepszej próbie osiągnął wynik 80.44. Przegrał tylko z reprezentantem Grenady Andersonem Petersem (81.18). 

Srebrny medal wywalczył też Mateusz Borkowski w biegu na 800 metrów. Polak finiszował z czasem 1:46.22 i przegrał tylko z reprezentantem Niemiec Dennisem Biederbickiem (1:46.09). 

Magdalena Stefanowicz z wynikiem 11.33 zajęła piąte miejsce w biegu na 100 metrów. Do podium zabrakło jej 0,08 sekundy. Słabiej poszło naszym tyczkarzom. W Niemczech oglądaliśmy Roberta Soberę i Bartosz Marciniewicza. Zajęli kolejno siódme i ósme miejsce. Ostatnim z Polaków był Dariusz Kowalik w biegu na 400 metrów. Niestety poszło mu przeciętnie i został sklasyfikowany dopiero na 13. miejscu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...