STS KOD PROMOCYJNY

Świetne występy Polaków na Memoriale Czesława Cybulskiego w Poznaniu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaŚwietne występy Polaków na Memoriale Czesława Cybulskiego w Poznaniu

Polscy lekkoatleci zanotowali kilka świetnych rezultatów na Memoriale Czesława Cybulskiego w Poznaniu. Anita Włodarczyk osiągnęła najlepszy wynik w tym sezonie, a Piotr Lisek ustanowił nowy rekord mityngu w skoku o tyczce. Cenne zwycięstwa odnieśli także m.in.: Wojciech Nowicki, Albert Komański, Pia Skrzyszowska i Martyna Galant. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Silver i dla wielu były ostatnim sprawdzianem przed Drużynowymi Mistrzostwami Europy. 

Zwycięstwa Polek w Poznaniu. Włodarczyk najdalej w sezonie 

W rywalizacji w Poznaniu oglądaliśmy trzy zwycięstwa reprezentantek Polski. Na pewno cieszy postawa Anity Włodarczyk, która wygrała konkurs rzutu młotem z wynikiem 71.73. To najlepszy wynik polskiej mistrzyni w tym sezonie. Kolejne miejsce na podium zajęły Malwina Kopron (71.05) i Katarzyna Furmanek (68.05). Na 100 metrów przez płotki bezkonkurencyjna okazała się Pia Skrzyszowska, która wygrała z czasem 12.87. Trzecie miejsce w tym biegu zajęła Klaudia Siciarz. Trzecie zwycięstwo dla Polski wywalczyła Martyna Galant, która wygrała bieg na 1500 metrów z rezultatem 4:05.48. 

Trzecie miejsce w skoku w dal zajęła Nikola Horowska (6.53). W konkurencji startowały jeszcze Roksana Jędraszak (6. miejsce) i Anna Matuszewicz (7.). Na drugim miejscu w biegu na 800 metrów finiszowała Anna Wielgosz, która przegrała tylko ze znakomitą w tym sezonie Słowenką Anitą Horvat. 

Panowie również nie zawiedli 

Swój wkład w dorobek medalowy biało-czerwonych w Poznaniu mieli również panowie. Na 200 metrów najlepszy okazał się Albert Komański, który zaledwie o 0,01 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Przemysława Słowikowskiego. Trzecie miejsce wspólnie zajęli Marek Zakrzewski i Łukasz Żok, którzy do Komańskiego stracili 0,02 sekundy. Rekord mityngu i zwycięstwo w skoku o tyczce wywalczył Piotr Lisek. W najlepszej próbie przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.80.

W rzucie młotem tradycyjnie bezkonkurencyjny był Wojciech Nowicki, który w tym sezonie jest w równej i dobrej formie. Tym razem rzucił 77.48. Trzecie miejsce zajął Paweł Fajdek z rezultatem 74.58. Na trzecim miejscu w biegu na 800 metrów finiszował Michał Rozmys, który uzyskał dobry wynik 1:46.15. Pozostali biało-czerwoni kończyli zmagania poza podium. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...