Sztafeta sprinterek ze srebrnym medalem Igrzysk Europejskich

Autor
Strona głównaLekkoatletykaSztafeta sprinterek ze srebrnym medalem Igrzysk Europejskich

Kobieca sztafeta 4×100 metrów w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda wywalczyła srebrny medal Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie. Podczas zmagań odbywających się na Stadionie Śląskim w Chorzowie polskie lekkoatletki przegrały tylko z Holenderkami. Jednocześnie osiągnęły najlepszy swój wynik w tym sezonie. Lekkoatleci w ramach Igrzysk Europejskich walczą także o Drużynowe Mistrzostwo Europy. 

Świetny bieg biało-czerwonych sprinterek

Za nami naprawdę bardzo dobry i szybki bieg polskich sprinterek. Jako pierwsza startowała Marika Popowicz-Drapała, która po stu metrach oddawała pałeczkę na trzecim miejscu. Przejęła ją od niej Monika Romaszko i utrzymała wysokie tempo. Do strefy zmian dobiegła na trzecim miejscu. Po niej w naszej sztafecie pojawiła się Magdalena Stefanowicz. Trzymała dystans do czołowej dwójki i również ukończyła zmianę na trzecim miejscu. Jako ostatnia biegła Ewa Swoboda. Nasza specjalistka od stu metrów potwierdziła dobrą dyspozycję i wyprowadziła drużynę na drugie miejsce. Dzięki temu Polki wywalczyły srebrny medal w rywalizacji 4×100 metrów. Na mecie zmierzono im czas 42.97. To czwarty najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki oraz najlepszy wynik naszej sztafety w tym sezonie. 

Polki dołożyły swoją cegiełkę do punktacji biało-czerwonych w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Za drugie miejsce otrzymały 15 punktów. Polacy po dwóch dniach zmagań plasują się na trzecim miejscu i wciąż pozostają w grze o podium Drużynowych Mistrzostw Europy. Byłby to kolejny sukces polskiej lekkoatletyki w ostatnich latach. 

Złoto dla Holenderek

W rywalizacji sztafet bezkonkurencyjne okazały się Holenderki. Minęły linię mety z czasem 42.61. To najlepszy wynik w tym sezonie w Europie. Złotymi medalistkami zostały: N’Ketia Seedo, Lieke Klaver, Jamile Samuel i Tasa Jiya. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyły Hiszpanki z czasem 43.13. W składzie tej drużyny znalazły się: Carmen Marco, Paula Garcia, Paula Sevilla i Jael Bestue. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....