Sztafeta sprinterów z brązowym medalem na Mistrzostwach Europy

Strona głównaLekkoatletykaSztafeta sprinterów z brązowym medalem na Mistrzostwach Europy

Reprezentanci Polski Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie 4×100 metrów. Polacy w Monachium zaprezentowali się znakomicie i z czasem 38:15 po 10. latach ustanowili nowy rekord Polski. Biało-czerwoni na ostatnich metrach wyprzedzili rozpędzonych Holendrów. Ostatecznie mistrzami Europy zostali Brytyjczycy, którzy wyprzedzili Francuzów. 

Sensacyjny brąz polskiej sztafety

Polacy nie byli stawiani w roli faworytów do medalu. Startowali w składzie Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć. Sukcesem biało-czerwonych był awans do wielkiego finału Mistrzostw Europy. Nie chcieli jednak na tym poprzestać. Od pierwszej zmiany Polacy utrzymywali się w okolicach pozycji medalowej. Bardzo dobrze wystartował Adrian Brzeziński. Drugi na bieżni pojawił się Przemysław Słowikowski. Bezbłędnie oddał pałeczkę Patrykowi Wykrocie, który to samo uczynił z przekazaniem zmiany Dominikowi Kopciowi. Kończący rywalizację Dominik Kopeć napędzał się bardzo szybko i w kapitalnym stylu sięgnęliśmy po brąz. Na ostatnich metrach Polak odparł ataki Holendrów. 

Mistrzami Europy zostali świetnie dysponowani Brytyjczycy, którzy finiszowali z czasem 37:76. Drugie miejsce zajęli Francuzi z czasem 37:94. Polacy zakończyli zmagania na najniższym stopniu podium z rezultatem 38:15. 

Nowy rekord Polski

Sensacyjny brązowy medal polskich sprinterów w sztafecie to ogromne osiągnięcie. Polacy z czasem 38:15 nie tylko wywalczyli medal, ale również pobili dziesięcioletni rekord Polski. Brąz sztafety sprinterów to już 13. medal Polaków na Mistrzostwach Europy 2022 w Monachium. Ponownie Polacy należą do najlepszych nacji w lekkoatletyce i biją rekord za rekordem. Do końca zmagań pozostał już tylko jeden start kobiecej sztafety 4×100 metrów, która również ma szansę na medal. Niedziela przyniosła Polakom już dwa medale w lekkoatletyce, co jest świetnym zakończeniem łączonych Mistrzostw Europy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...