STS KOD PROMOCYJNY

Sztafeta sprinterów z brązowym medalem na Mistrzostwach Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaSztafeta sprinterów z brązowym medalem na Mistrzostwach Europy

Reprezentanci Polski Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie 4×100 metrów. Polacy w Monachium zaprezentowali się znakomicie i z czasem 38:15 po 10. latach ustanowili nowy rekord Polski. Biało-czerwoni na ostatnich metrach wyprzedzili rozpędzonych Holendrów. Ostatecznie mistrzami Europy zostali Brytyjczycy, którzy wyprzedzili Francuzów. 

Sensacyjny brąz polskiej sztafety

Polacy nie byli stawiani w roli faworytów do medalu. Startowali w składzie Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć. Sukcesem biało-czerwonych był awans do wielkiego finału Mistrzostw Europy. Nie chcieli jednak na tym poprzestać. Od pierwszej zmiany Polacy utrzymywali się w okolicach pozycji medalowej. Bardzo dobrze wystartował Adrian Brzeziński. Drugi na bieżni pojawił się Przemysław Słowikowski. Bezbłędnie oddał pałeczkę Patrykowi Wykrocie, który to samo uczynił z przekazaniem zmiany Dominikowi Kopciowi. Kończący rywalizację Dominik Kopeć napędzał się bardzo szybko i w kapitalnym stylu sięgnęliśmy po brąz. Na ostatnich metrach Polak odparł ataki Holendrów. 

Mistrzami Europy zostali świetnie dysponowani Brytyjczycy, którzy finiszowali z czasem 37:76. Drugie miejsce zajęli Francuzi z czasem 37:94. Polacy zakończyli zmagania na najniższym stopniu podium z rezultatem 38:15. 

Nowy rekord Polski

Sensacyjny brązowy medal polskich sprinterów w sztafecie to ogromne osiągnięcie. Polacy z czasem 38:15 nie tylko wywalczyli medal, ale również pobili dziesięcioletni rekord Polski. Brąz sztafety sprinterów to już 13. medal Polaków na Mistrzostwach Europy 2022 w Monachium. Ponownie Polacy należą do najlepszych nacji w lekkoatletyce i biją rekord za rekordem. Do końca zmagań pozostał już tylko jeden start kobiecej sztafety 4×100 metrów, która również ma szansę na medal. Niedziela przyniosła Polakom już dwa medale w lekkoatletyce, co jest świetnym zakończeniem łączonych Mistrzostw Europy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...