Troje Polaków na podium mityngu lekkoatletycznego w cypryjskim Limassol

Strona głównaLekkoatletykaTroje Polaków na podium mityngu lekkoatletycznego w cypryjskim Limassol

Magdalena Stefanowicz, Karolina Urban i Krzysztof Kiljan zajęli miejsca na podium podczas mityngu lekkoatletycznego w cypryjskim Limassol. Cała trójka zajęła trzecie miejsca w swoich konkurencjach. W czwartek 24 maja w Limassol rozegrano Cyprus International Athletics Meeting. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour Bronze. To kolejny dobry występ polskich lekkoatletów na arenie międzynarodowej. 

Magdalena Stefanowicz trzecia na 100 metrów 

Z dobrej strony w Limassol pokazała się m.in. Magdalena Stefanowicz. Sprinterka z Polski startowała na dystansie 100 metrów. Tam w finale zajęła trzecie miejsce z czasem 11.46. Tuż przed nią znalazły się Greczynka Polyniki Emmanoulidou oraz Iworyjka Maboundou Kone. Obie finiszowały z takim samym czasem 11.44. Polce do zwycięstwa zabrakło zaledwie 0,02 sekundy. Za naszą reprezentantką ze stratą 0,07 sekundy finiszowała Węgierka Boglarka Takacs. 

Karolina Urban na podium konkursu rzutu dyskiem 

Drugie polskie miejsca na podium wywalczyła Karolina Urban. Reprezentantka Polski w rzucie dyskiem w najlepszej próbie osiągnęła wynik 55.96. Pozwoliło jej to na zajęcie trzeciego miejsca. Nasza lekkoatletka przegrała tylko z Niemką Antonią Kinzel (59.98) oraz Litwinką Ievą Zarankaite (59.39). Polka o ponad metr wyprzedziła Brytyjkę Kirsty Law (54.69). 

Krzysztof Kiljan z jednym z najlepszych wyników w karierze

Na Cyprze znakomicie spisał się również Krzysztof Kiljan, czyli specjalista od biegu na 110 metrów przez płotki. Polak zanotował czwarty najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze. Linię mety minął z czasem 13.73. Dzięki temu stanął na najniższym stopniu podium. Zaledwie o 0,02 sekundy wyprzedził czwartego na mecie Greka Knstantinosa Douvalidisa. Przed Polakiem znaleźli się tylko Yaqoub Alyoua (13.48) z Kuwejtu oraz Milan Trajković reprezentujący Cypr (13.57). 

Podczas mityngu Cyprus International Athletics Meeting w Limassol oglądaliśmy troje reprezentantów Polski. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...

Azarenka pokonana. Świetny mecz Magdy Linette w Pekinie

Magda Linette w świetnym stylu pokonała Białorusinkę Victorię Azarenkę i awansowała do II rundy turnieju China Open rangi WTA 1000 w Pekinie. Polka przeciwstawiła...