STS KOD PROMOCYJNY

Troje Polaków na podium mityngu lekkoatletycznego w cypryjskim Limassol

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaTroje Polaków na podium mityngu lekkoatletycznego w cypryjskim Limassol

Magdalena Stefanowicz, Karolina Urban i Krzysztof Kiljan zajęli miejsca na podium podczas mityngu lekkoatletycznego w cypryjskim Limassol. Cała trójka zajęła trzecie miejsca w swoich konkurencjach. W czwartek 24 maja w Limassol rozegrano Cyprus International Athletics Meeting. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour Bronze. To kolejny dobry występ polskich lekkoatletów na arenie międzynarodowej. 

Magdalena Stefanowicz trzecia na 100 metrów 

Z dobrej strony w Limassol pokazała się m.in. Magdalena Stefanowicz. Sprinterka z Polski startowała na dystansie 100 metrów. Tam w finale zajęła trzecie miejsce z czasem 11.46. Tuż przed nią znalazły się Greczynka Polyniki Emmanoulidou oraz Iworyjka Maboundou Kone. Obie finiszowały z takim samym czasem 11.44. Polce do zwycięstwa zabrakło zaledwie 0,02 sekundy. Za naszą reprezentantką ze stratą 0,07 sekundy finiszowała Węgierka Boglarka Takacs. 

Karolina Urban na podium konkursu rzutu dyskiem 

Drugie polskie miejsca na podium wywalczyła Karolina Urban. Reprezentantka Polski w rzucie dyskiem w najlepszej próbie osiągnęła wynik 55.96. Pozwoliło jej to na zajęcie trzeciego miejsca. Nasza lekkoatletka przegrała tylko z Niemką Antonią Kinzel (59.98) oraz Litwinką Ievą Zarankaite (59.39). Polka o ponad metr wyprzedziła Brytyjkę Kirsty Law (54.69). 

Krzysztof Kiljan z jednym z najlepszych wyników w karierze

Na Cyprze znakomicie spisał się również Krzysztof Kiljan, czyli specjalista od biegu na 110 metrów przez płotki. Polak zanotował czwarty najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze. Linię mety minął z czasem 13.73. Dzięki temu stanął na najniższym stopniu podium. Zaledwie o 0,02 sekundy wyprzedził czwartego na mecie Greka Knstantinosa Douvalidisa. Przed Polakiem znaleźli się tylko Yaqoub Alyoua (13.48) z Kuwejtu oraz Milan Trajković reprezentujący Cypr (13.57). 

Podczas mityngu Cyprus International Athletics Meeting w Limassol oglądaliśmy troje reprezentantów Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...