Trzech Polaków na listach startowych mityngu ISTAF Indoor Berlin. Kogo zobaczymy w Niemczech?

Strona głównaLekkoatletykaTrzech Polaków na listach startowych mityngu ISTAF Indoor Berlin. Kogo zobaczymy w...

Znamy już listy startowe mityngu ISTAF Indoor Berlin 2022, który 4 lutego odbędzie się w hali Mercedes-Benz Arena. Na starcie pojawi się trzech reprezentantów Polski. Do Berlina pojechali Nikola Horowska, Przemysław Słowikowski i Piotr Lisek. To kolejny ważny start na początku tego sezonu. 

Biało-czerwoni w biegach sprinterskich

Zarówno w biegu sprinterskim kobiet, jak i mężczyzn będziemy oglądali Polaków. Do rywalizacji kobiet została zgłoszona Nikola Horowska, która w tym sezonie biegała już 7,32 sekundy, co jest jej rekordem życiowym. Rywalizacja będzie bardzo wyrównana, a na starcie pojawią się cztery biegaczki, które w tym roku legitymują się lepszym wynikiem od 21-letniej Polki. Są to Malaika Mihambo z Niemiec, Tristan Evelyn z Barbadosu, Rani Rosius z Belgii i Zaynab Dosso. Nikola Horowska na początku sezonu jest w dobrej formie i w Berlinie może powalczyć o kolejną życiówkę. 

W rywalizacji mężczyzn udział weźmie doświadczony Przemysław Słowikowski. Polski sprinter w tym roku pobiegł już 6,63 sekundy, co również jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Wśród zgłoszonych zawodników ma trzeci tegoroczny rezultat, a szybciej od niego biegali tylko Kevin Kranz z Niemiec oraz Arthur Cisse z Wybrzeża Kości Słoniowej. Liczymy na kolejny dobry wiek w wykonaniu 29-letniego sprintera i być może kolejną życiówkę w tym roku. 

Piotr Lisek powalczy z Armandem Duplantisem

Największą gwiazda mityngu wydaje się być Armand Duplantis, który od lat jest najlepszy w skoku o tyczce. W tym roku skakał już powyżej 6 metrów i ponownie będzie faworytem. W rywalizacji udział weźmie także Piotr Lisek, który został zgłoszony z piątym tegorocznym rezultatem na poziomie 5,62 metra. Wierzymy w to, że podczas mityngu w Berlinie pobije ten wynik i włączy się do walki o podium.

Transmisja z mityngu będzie prowadzona na stronie internetowej TVP Sport. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...