Trzecie miejsce Michała Haratyka w pchnięciu kulą w dywizji 1 na Igrzyskach Europejskich

Autor
Strona głównaLekkoatletykaTrzecie miejsce Michała Haratyka w pchnięciu kulą w dywizji 1 na Igrzyskach...

Kulomiot Michał Haratyk zajął trzecie miejsce w dywizji 1 na Igrzyskach Europejskich i zdobył 14 punktów dla Polski w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Reprezentant Polski w najlepszej próbie osiągnął wynik 20.89. Lepsi od niego w dywizji 1 okazali się tylko Włoch Zane Weir (21.59) i Brytyjczyk Scott Lincoln (21.10). Niestety wynik Michała Haratyka nie dał mu medalu Igrzysk Europejskich. Dalej od niego pchali kulą zawodnicy z niższych dywizji. 

Najlepszy wynik w ostatniej próbie i trzecie miejsce

Michał Haratyk dołożył swoją cegiełkę w walce Polaków o Drużynowe Mistrzostwo Europy w lekkoatletyce. W konkursie pchnięcia kulą w dywizji 1 zajął wysokie trzecie miejsce. Polak od początku prezentował równą formę. Jego próby były powtarzalne. Zanotował cztery mierzone pchnięcia i za każdym razem przekraczał 20 metrów. Najlepszy wynik osiągnął w ostatniej próbie. Wówczas jego kula poleciała na odległość 20.89. Dzięki temu wywalczył 14 punktów dla Polski do klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy. To bardzo solidny wynik. 

W niedzielne popołudnie lepiej od Michała Haratyka na Stadionie Śląskim w Chorzowie spisywało się tylko dwóch kulomiotów. Zawody wygrał świetnie dysponowany Włoch Zane Weir. W drugiej próbie osiągnął odległość 21.59. Ponadto jeszcze dwukrotnie przekraczał 21 metrów. Na drugim miejscu podium nieoczekiwanie znalazł się Brytyjczyk Scott Lincoln. On dwukrotnie przekroczył 21 metrów, a najlepiej poszło mu w czwartym pchnięciu. Wówczas zmierzono mu 21.10, dzięki czemu wyrównał swój najlepszy wynik w tym sezonie. 

Nie będzie medalu Igrzysk Europejskich 

Niestety wynik Michała Haratyka nie dał mu medalu Igrzysk Europejskich. Wszystko dlatego, że w dywizji 2 lepiej od niego spisał się Chorwat Filip Mihaljević, który uzyskał 21.33 m. To sprawiło, że Polak spadł tuż za podium. Mistrzem Igrzysk Europejskich został Zane Weir. Srebrny medal zdobył Filip Mihaljević, a na trzecim miejscu uplasował się Scott Lincoln. Michałowi Haratykowi do brązowego medali zabrakło zaledwie 21 centymetrów. Warto przypomnieć, że Polak jest aktualnym rekordzistą Igrzysk Europejskich. W 2019 roku osiągnął 21.83 m. Taki wynik dałby mu w Chorzowie złoto. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....