STS KOD PROMOCYJNY

Trzecie miejsce Michała Haratyka w pchnięciu kulą w dywizji 1 na Igrzyskach Europejskich

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaTrzecie miejsce Michała Haratyka w pchnięciu kulą w dywizji 1 na Igrzyskach...

Kulomiot Michał Haratyk zajął trzecie miejsce w dywizji 1 na Igrzyskach Europejskich i zdobył 14 punktów dla Polski w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Reprezentant Polski w najlepszej próbie osiągnął wynik 20.89. Lepsi od niego w dywizji 1 okazali się tylko Włoch Zane Weir (21.59) i Brytyjczyk Scott Lincoln (21.10). Niestety wynik Michała Haratyka nie dał mu medalu Igrzysk Europejskich. Dalej od niego pchali kulą zawodnicy z niższych dywizji. 

Najlepszy wynik w ostatniej próbie i trzecie miejsce

Michał Haratyk dołożył swoją cegiełkę w walce Polaków o Drużynowe Mistrzostwo Europy w lekkoatletyce. W konkursie pchnięcia kulą w dywizji 1 zajął wysokie trzecie miejsce. Polak od początku prezentował równą formę. Jego próby były powtarzalne. Zanotował cztery mierzone pchnięcia i za każdym razem przekraczał 20 metrów. Najlepszy wynik osiągnął w ostatniej próbie. Wówczas jego kula poleciała na odległość 20.89. Dzięki temu wywalczył 14 punktów dla Polski do klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy. To bardzo solidny wynik. 

W niedzielne popołudnie lepiej od Michała Haratyka na Stadionie Śląskim w Chorzowie spisywało się tylko dwóch kulomiotów. Zawody wygrał świetnie dysponowany Włoch Zane Weir. W drugiej próbie osiągnął odległość 21.59. Ponadto jeszcze dwukrotnie przekraczał 21 metrów. Na drugim miejscu podium nieoczekiwanie znalazł się Brytyjczyk Scott Lincoln. On dwukrotnie przekroczył 21 metrów, a najlepiej poszło mu w czwartym pchnięciu. Wówczas zmierzono mu 21.10, dzięki czemu wyrównał swój najlepszy wynik w tym sezonie. 

Nie będzie medalu Igrzysk Europejskich 

Niestety wynik Michała Haratyka nie dał mu medalu Igrzysk Europejskich. Wszystko dlatego, że w dywizji 2 lepiej od niego spisał się Chorwat Filip Mihaljević, który uzyskał 21.33 m. To sprawiło, że Polak spadł tuż za podium. Mistrzem Igrzysk Europejskich został Zane Weir. Srebrny medal zdobył Filip Mihaljević, a na trzecim miejscu uplasował się Scott Lincoln. Michałowi Haratykowi do brązowego medali zabrakło zaledwie 21 centymetrów. Warto przypomnieć, że Polak jest aktualnym rekordzistą Igrzysk Europejskich. W 2019 roku osiągnął 21.83 m. Taki wynik dałby mu w Chorzowie złoto. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...