Trzy polskie triumfy na mityngu Copenhagen Athletics Games

Strona głównaLekkoatletykaTrzy polskie triumfy na mityngu Copenhagen Athletics Games

Reprezentanci Polski wywalczyli trzy wygrane na mityngu lekkoatletycznym Copenhagen Athletics Games w Kopenhadze. W swoich konkurencjach najlepsi okazali się: Katarzyna Furmanek, Daria Zabawska i Łukasz Żok. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych. Do finału 100 metrów z dobrym czasem wszedł Marek Zakrzewski, jednak ostatecznie nie pojawił się na starcie. Zawody w Kopenhadze miały rangę World Athletics Continental Tour – Bronze.

Zwycięstwa Polaków w Danii

Świetnie w Danii spisały się reprezentantki Polski w konkurencjach rzutowych. Kolejny dobry wynik w tym sezonie osiągnęła dyskobolka Daria Zabawska, która na co dzień trenuje w AZS UMCS Lublin. W najlepszej próbie osiągnęła 61.59 m. To drugi najlepszy wynik w jej karierze. Wystarczył do tego, aby zwyciężyć w Copenhagen Athletics Games. O ponad dwa metry wyprzedziła drugą Lisę Brix Pedersen z Danii. Na trzecim miejscu podium stanęła Ieva Zarankaite z Litwy. W konkursie startowała jeszcze Karolina Urban, która z wynikiem 54.55 zajęła ósme miejsce. 

Drugie polskie zwycięstwo wywalczyła Katarzyna Furmanek w rzucie młotem. Ona w najlepszej próbie posłała młot na odległość 70.89 m. Tym samym pierwszy raz od dwóch lat przekroczyła 70 metrów. Drugie miejsce zajęła Suvi Koskinen z Finlandii, a trzecia była Katrine Koch Jacobsen z Danii. Trzecie złoto dla Polski wywalczył Łukasz Żok. Startował na 200 metrów i zwyciężył z czasem 21.02. Dzięki temu o 0,11 sekundy wyprzedził Czecha Jana Jirkę. Trzecie miejsce zajął Litwin Gediminas Truskauskas. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W Kopenhadze oglądaliśmy jeszcze kilkoro reprezentantów Polski. Marek Zakrzewski z najlepszym czasem awansował do finału na 100 metrów. Niestety w decydującej rozgrywce nie pojawił się na starcie. Nie jest wykluczone, że na przeszkodzie stanęły mu jakieś problemy zdrowotne. W rywalizacji na 5000 metrów oglądaliśmy Szymona Żywko, który zajął piąte miejsce. Kinga Królik wzięła udział w biegu na 3000 metrów, jednak go nie ukończyła. W Kopenhadze lekkoatleci walczyli o cenne punkty do kwalifikacji na mistrzostwa świata w Budapeszcie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....