Wiktoria Miąso brązową medalistką Mistrzostw Europy u-23 w skoku wzwyż

Strona głównaLekkoatletykaWiktoria Miąso brązową medalistką Mistrzostw Europy u-23 w skoku wzwyż

Wiktoria Miąso wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy u-23 w lekkoatletyce. Reprezentantka Polski w skoku wzwyż w najlepszej próbie osiągnęła 1.87 metra. Dzięki temu stanęła na podium młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu. W ten sposób zakończyła udział biało-czerwonych w imprezie drugim medalem. Dzień wcześniej brąz w sztafecie zdobyli sprinterzy. 

Wyrównana rywalizacja o medal 

Liczyliśmy na to, że w niedzielę biało-czerwoni udanie zaznaczą swoją obecność na mistrzostwach Europy do lat 23. w lekkoatletyce i powalczą o medal. Najlepiej poszło Wiktorii Miąso. W najlepszej próbie udało się jej pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.87 metra. Uczyniła to w pierwszej próbie, dzięki czemu zbliżyła się do medalu. Choć kolejne jej skoki były nieudane, to jednak wystarczyło to do zdobycia brązowego medalu. Taką samą wysokość zaliczyły jeszcze trzy zawodniczki, jednak Polka jako jedyna zrobiła to w pierwszym skoku i dlatego znalazła się na podium. 

Tego dnia poza konkurencją był Elena Kulichenko, która reprezentuje Cypr. W najlepszej próbie skoczyła 1.91 metra i zasłużenie sięgnęła po złoto. Wicemistrzynią Europy w kategorii u-23 została Greczynka Panagiota Dosi z wynikiem 1.89. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Kilkoro biało-czerwonych było blisko medalu. Maciej Magier kapitalnie biegł na 3000 metrów z przeszkodami. Niestety na ostatnim rowie z wodą upadł i stracił szansę na medal. Na czwartym miejscu finiszowała też Klaudia Kazimierska, która rywalizowała w biegu na 1500 metrów. Tuż za podium znalazły się też nasze sztafety 4×400 metrów. W składzie pań pobiegły: Kinga Gacka, Aleksandra Formella, Nikola Horowska i Wiktoria Drozd. Sztafetę panów stworzyli: Igor Bogaczyński, Jan Wawszkowicz, Patryk Grzegorzewicz i Daniel Sołtysiak.

Polacy kończą Mistrzostwa Europy u-23 w Espoo z dorobkiem dwóch brązowych medali. Dało to nam dopiero 22. miejsce w klasyfikacji medalowej. Bez wątpienia przed startem imprezy liczyliśmy na lepszy wynik. Najlepsi w klasyfikacji okazali się Brytyjczycy, którzy wyprzedzili Francuzów i Holendrów. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....