Strona głównaLekkoatletykaAnita Włodarczyk i Wojciech Nowicki najlepsi podczas 4. Memoriału Ireny Szewińskiej

W piątek 3 czerwca w Bydgoszczy odbyła się 4. edycja Memoriału Ireny Szewińskiej. Tradycyjnie na starcie pojawiło się wielu reprezentantów Polski oraz znani zagraniczni lekkoatleci. Rzut młotem na mityngu wygrali Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki. W skoku wzwyż najlepszy okazał się Norbrt Kobielski. Ponadto wysokie miejsca w swoich konkurencjach zajmowali jeszcze: Malwina Kopron, Paweł Fajdek, Damian Czykier, Anna Wielgosz.

Polska dominacja w rzucie młotem trwa w najlepsze

Reprezentanci Polski ponownie potwierdzili, że są prawdziwymi dominatorami w konkurencji rzutu młotem. Wśród kobiet pewnie zwyciężyła Anita Włodarczyk, która w najlepszej próbie osiągnęła  74.13 metra. Drugie miejsce zajęła Azerka Hanna Skydan, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Malwina Kopron z wynikiem 72.44. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Katarzynę Furmanek, która zajęła 8. lokatę po rzucie na odległość 68.45.

Wiele emocji dostarczyły nam zmagania mężczyzn. Ostatecznie najlepszy okazał się mistrz olimpijski Wojciech Nowicki, który rzucił 80.28 i o 9 centymetrów pokonał swojego kolegę z reprezentacji Pawła Fajdka. Podium uzupełnił Węgier Bence Halasz. Na 7. miejscu skończył Marcin Wrotyński, który wynikiem. 75.32 o 1,5 metra poprawił swój rekord życiowy. Tuż za nim zmagania skończył Dawid Piłat.

Norbert Kobielski wygrywa polską rywalizację w skoku wzwyż

W skoku wzwyż oglądaliśmy samych Polaków, a wewnętrzną rywalizację wygrał mistrz Polski Norbert Kobielski. Zwycięstwo dał mu wynik 2.24 metra. Na podium znaleźli się jeszcze Mateusz Kołodziejski (2.21) oraz Sebastian Moszczyński (2.15). Kolejne miejsca zajmowali: Mikołaj Szczęsny, Cezary Sidya, Jakub Krasowski i Gracjan Wiśniewski.

Miejsca na podium Anny Wielgosz i Damiana Czykiera

Drugie miejsce w biegu na 800 metrów z wynikiem 2:01.71 zajęła Anna Wielgosz. Polka na mecie musiała uznać wyższość Brytyjki Adelle Tracey, z którą przegrała zaledwie o 0,14 sekundy. Miejsca kolejnych Polek w tym biegu to: 4. Angelika Sarna, 7. Margarita Koczanowa i 8. Adrianna Czapla. Agata Kołakowska nie ukończyła rywalizacji.

Kolejny raz solidnie w biegu na 100 metrów przez płotki zaprezentował się Damian Czykier. W finale pobiegł 13.36 i zaledwie o 0,01 sekundy przegrał z Amerykaninem Jamalem Brittem. W eliminacjach odpadli Jakub Szymański i Michał Sierocki.

Polacy startowali również w innych konkurencjach. Poniżej przedstawiono ich miejsca:

• bieg na 100 metrów kobiet: 6. Marika Popowicz-Drapała, 8. Anna Matuszewicz, 9. Maja Woźniak;
  • bieg na 400 metrów kobiet: 4. Iga Baumgart-Witan, 7. Kinga Gacka, 8. Małgorzata Hołub-Kowalik, 9. Kornelia Lesiewicz;
  • bieg na 100 metrów przez płotki kobiet: 6. Klaudia Siciarz, 7. Monika Kiepura, DNF w finale: Weronika Nagięć,  10. Karolina Kołeczek, 11. Zuzanna Hulisz, 12. Adrianna Sułek;
  • bieg na 400 metrów przez płotki kobiet: 6. Julia Korzuch, 7. Natalia Wosztyl;
  • bieg na 100 metrów mężczyzn: 5. Dominik Kopeć, 8. Adrian Brzeziński, 10. Patryk Krupa, 11. Jakub Pietrusa, 12. Tomasz Bajraszewski;
  • bieg na 800 metrów mężczyzn: 5. Mateusz Borkowski, 6. Patryk Sieradzki, DNF. Ryszard Piasecki;
  • bieg na 1500 metrów mężczyzn: 6. Michał Rozmys, 9. Andrzej Kowalczyk, 12. Szymon Żywko, 13. Patryk Kozłowski, DNS Filip Rak, DNF Adam Czerwiński;
  • bieg na 400 metrów przez płotki mężczyzn: 6. Krzysztof Hołub, 7. Jakub Olejniczak, 9. Sebastian Urbaniak;
  • skok o tyczce mężczyzn: 4. Piotr Lisek, 6. Robert Sobera, 10. Paweł Wojciechowski;
  • pchnięcie kulą mężczyzn: 4. Michał Haratyk, 5. Konrad Bukowiecki, 10. Jakub Szyszkowski.