Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki najlepsi na mityngu Kip Keino Classics w Nairobi. Polacy w czołówce list światowych 

Strona głównaLekkoatletykaAnita Włodarczyk i Wojciech Nowicki najlepsi na mityngu Kip Keino Classics w...

Świetnie w sezon weszli polscy złoci medaliści w rzucie młotem z igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio. Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki bez większych problemów wygrali mityng lekkoatletyczny Kip Keino Classics, który odbył się w Nairobi. W stolicy Kenii zabrakło tym razem Pawła Fajdka, który nie pojawił się na starcie z powodu problemów z przelotami. Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki ostatecznie byli jedynymi biało-czerwonymi w stawce, jednak spisali się znakomicie. Wygrali zawody kobiet i mężczyzn i jednocześnie wskoczyli do czołówki tegorocznych list światowych. 

Anita Włodarczyk pozostaje na tronie

Mijają lata, jednak jedno się nie zmienia. W rzucie młotem kobiet wciąż na tronie zasiada Anita Włodarczyk. Trzykrotna złota medalistka olimpijska z Polski ponownie dobrze weszła w sezon i wiele wskazuje na to, że w tym roku również powalczy o medale najważniejszych imprez. W swojej najlepszej próbie w Nairobi podczas mityngu Kip Keino Classics rzuciła 78,06 metra, co dało jej bezproblemowe zwycięstwo. Jednocześnie jest to najlepszy wynik w historii tej dyscypliny sportowej, który osiągnięto podczas zawodów rozgrywanych w Afryce. To drugi wynik na tegorocznych listach światowych, a dalej rzucała tylko Brooke Andersen ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanka w tym sezonie osiągnęła już odległość 79,02 metra. 

Wojciech Nowicki w mistrzowskiej formie

Mocno w sezon wszedł również Wojciech Nowicki. Pod nieobecność Pawła Fajdka godnie bronił honoru Polski i wygrał rywalizację mężczyzn. Polak prowadził od początku do końca rywalizacji, a najdalszy rzut oddał w ostatniej próbie. Wówczas jego młot poszybował na odległość 81,43 metra. To w tym roku najlepszy wynik na świecie i sygnał, że może to być kolejny udany sezon w wykonaniu polskiego młociarza. Najważniejsze tegoroczne imprezy lekkoatletyczne zostaną rozegrane w amerykańskim Eugene (mistrzostwa świata) oraz w niemieckim Monachium (mistrzostwa Europy). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...