Wojciech Nowicki najlepszy w Los Angeles. Drugie miejsce Alicji Konieczek

Strona głównaLekkoatletykaWojciech Nowicki najlepszy w Los Angeles. Drugie miejsce Alicji Konieczek

Wojciech Nowicki wygrał konkurs rzutu młotem na mityngu lekkoatletycznym USATF Los Angeles Grand Prix. W najlepszej próbie osiągnął 77.18 m. Z dobrej strony w Stanach Zjednoczonych pokazała się również Alicja Konieczek. Polka zajęła drugie miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Gold, czyli zaliczały się do najbardziej prestiżowych w całym cyklu. 

Polak wygrał zaledwie o centymetr

Rywalizacja młociarzy była bardzo wyrównana. Ostatecznie najlepszy okazał się Wojciech Nowicki. W swojej najlepszej próbie posłał młot na odległość 77.18 m. Miało to miejsce w ostatniej próbie. Dzięki temu rzutem na taśmę zaledwie o centymetr pokonał drugiego w klasyfikacji Amerykanina Rudy’ego WInklera (77.17). Trzecie miejsce na podium zajął Kanadyjczyk Ethan Katzberg z wynikiem 75.28. Dobra i rosnąca forma Wojciecha Nowickiego na początku sezonu to dobry prognostyk. Najważniejszą tegoroczną imprezą będą mistrzostwa świata w Budapeszcie, które odbędą się w dniach 19-27 sierpnia. Liczymy na to, że tam Wojciech Nowicki włączy się do walki o medal. Takie same plany z pewnością ma też Paweł Fajdek. 

Alicja Konieczek druga 

Podczas mityngu USATF Los Angeles Grand Prix ze świetnej strony pokazała się też Alicja Konieczek. Nasza lekkoatletka zajęła drugie miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Alicja Konieczek finiszowała z czasem 9:25.51. To obecnie drugi wynik w tym roku w Europie. Polka przegrała w Los Angeles z Amerykanką Madie Boreman, która osiągnęła czas 9:22.99. Trzecie miejsce ze stratą czterech sekund do Alicji Konieczek zajęła Parul Chaudhary z Indii. 

Na mityngu USATF Los Angeles Grand Prix oglądaliśmy tylko dwoje reprezentantów Polski. Oboje pokazali się z dobrej strony i stanęli na podium zawodów zaliczanych do cyklu World Athletics Continental Tour – Gold. To dobry prognostyk przed kolejnymi tygodniami i startem biało-czerwonych w sierpniowych mistrzostwach świata. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....