Wojciech Nowicki najlepszy w Los Angeles. Drugie miejsce Alicji Konieczek

Strona głównaLekkoatletykaWojciech Nowicki najlepszy w Los Angeles. Drugie miejsce Alicji Konieczek

Wojciech Nowicki wygrał konkurs rzutu młotem na mityngu lekkoatletycznym USATF Los Angeles Grand Prix. W najlepszej próbie osiągnął 77.18 m. Z dobrej strony w Stanach Zjednoczonych pokazała się również Alicja Konieczek. Polka zajęła drugie miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Gold, czyli zaliczały się do najbardziej prestiżowych w całym cyklu.

Polak wygrał zaledwie o centymetr

Rywalizacja młociarzy była bardzo wyrównana. Ostatecznie najlepszy okazał się Wojciech Nowicki. W swojej najlepszej próbie posłał młot na odległość 77.18 m. Miało to miejsce w ostatniej próbie. Dzięki temu rzutem na taśmę zaledwie o centymetr pokonał drugiego w klasyfikacji Amerykanina Rudy’ego WInklera (77.17). Trzecie miejsce na podium zajął Kanadyjczyk Ethan Katzberg z wynikiem 75.28. Dobra i rosnąca forma Wojciecha Nowickiego na początku sezonu to dobry prognostyk. Najważniejszą tegoroczną imprezą będą mistrzostwa świata w Budapeszcie, które odbędą się w dniach 19-27 sierpnia. Liczymy na to, że tam Wojciech Nowicki włączy się do walki o medal. Takie same plany z pewnością ma też Paweł Fajdek.

Alicja Konieczek druga

Podczas mityngu USATF Los Angeles Grand Prix ze świetnej strony pokazała się też Alicja Konieczek. Nasza lekkoatletka zajęła drugie miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Alicja Konieczek finiszowała z czasem 9:25.51. To obecnie drugi wynik w tym roku w Europie. Polka przegrała w Los Angeles z Amerykanką Madie Boreman, która osiągnęła czas 9:22.99. Trzecie miejsce ze stratą czterech sekund do Alicji Konieczek zajęła Parul Chaudhary z Indii.

Na mityngu USATF Los Angeles Grand Prix oglądaliśmy tylko dwoje reprezentantów Polski. Oboje pokazali się z dobrej strony i stanęli na podium zawodów zaliczanych do cyklu World Athletics Continental Tour – Gold. To dobry prognostyk przed kolejnymi tygodniami i startem biało-czerwonych w sierpniowych mistrzostwach świata.