STS KOD PROMOCYJNY

Wojciech Nowicki najlepszy na mityngu w Székesfehérvár

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaWojciech Nowicki najlepszy na mityngu w Székesfehérvár

Reprezentant Polski po kapitalnym boju zwyciężył w mityngu Gyulai István Memorial – Hungarian Athletics Grand Prix w węgierskim Székesfehérvár. Nasz mistrz olimpijski w rzucie młotem osiągnął wynik 79.96 m i zaledwie o 52 centymetry pokonał faworyta gospodarzy Bence Halasza. Na najniższym stopniu podium uplasował się Paweł Fajdek. Na Węgrzech oglądaliśmy także innych biało-czerwonych. Jak im poszło?

Świetna walka i zwycięstwo Nowickiego

Zmagania w Székesfehérvár stały na bardzo wysokim poziomie, nawet mimo tego, że nikt nie rzucił powyżej 80 metrów. Najbliżej złamania tej granicy był Wojciech Nowicki. Polak w najlepszej próbie zanotował 79.96 m. Równo o 52 centymetry wyprzedził drugiego na mityngu Węgra Bence Halasza. Trzecie miejsce na podium z wynikiem 79.15 zajął Paweł Fajdek. Oznacza to, że różnica między czołową trójką wyniosła tylko 81 centymetrów. Kolejny zawodnicy w stawce stracili już do najlepszych kilka metrów. Wojciech Nowicki swój najlepszy wynik uzyskał w czwartej serii, gdy na prowadzeniu byli inni zawodnicy. Co ciekawe, Polak rzucał bardzo pewnie i miał każdy rzut mierzony

Bukowiecki dopiero ósmy

Wciąż swojej wysokiej formy poszukuje kulomiot Konrad Bukowiecki. Tym razem na Węgrzech pchnął 20.65 m, co pozwoliło mu na zajęcie 8. miejsca w stawce. Zdecydowanym zwycięzcą okazał się Amerykanin Joe Kovacs z imponującym wynikiem 22.89. O blisko metr pokonał drugiego w stawce Toma Walsha z Nowej Zelandii. Na najniższym stopniu podium stanął Czech Tomas Stanek. 

Angelika Sarna zajęła siódme miejsce

Ostatnią z reprezentantek Polski w mityngu była Angelika Sarna. Polka wzięła udział w biegu na 800 metrów. Ukończyła go na siódmym miejscu z czasem 2:02.27. Do podium zabrakło jej niespełna sekundy. Najlepsza na tym dystansie okazała się Diribe Welteji z Etiopii. Miejsca na podium uzupełniły Noelie Yarigo z Beninu oraz Brooke Feldmeier ze Stanów Zjednoczonych. 

Udział biało-czerwonych w mityngu na Węgrzech to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Europy, które 15 sierpnia rozpoczną się w Monachium.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...