STS KOD PROMOCYJNY

Wojciech Nowicki wprowadza zmiany w przygotowaniach. Dłużej zostanie w Polsce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaWojciech Nowicki wprowadza zmiany w przygotowaniach. Dłużej zostanie w Polsce

Ostatnie sezony są bardzo udane w wykonaniu Wojciecha Nowickiego. Polski młociarz wraca z medalami z każdej dużej imprezy, a w ostatnim roku pod okiem Joanny Fiodorow sięgnął po mistrzostwo Europy i wicemistrzostwo świata. Teraz postanowił zmodyfikować swój plan przygotowań do sezonu i zrezygnował z zagranicznego obozu już w styczniu. Sprawdź, gdzie będzie trenował Wojciech Nowicki. 

Świadoma rezygnacja z zagranicznego wyjazdu 

Wojciech Nowicki wraz ze swoją trener Joanną Fiodorow świadomie zrezygnowali z wyjazdu na zagraniczny obóz już w styczniu. Wszystko po to, aby zachować ciągłość przygotowań na polskich obiektach oraz wydłużyć ten okres do maksimum. Wojciech Nowicki w Polsce będzie trenował kolejno w Zakopanem, Cetniewie we Władysławowie oraz w Spale. To obiekty, które doskonale zna i nie raz miał okazję już tam szlifować formę. Choć pojawiły się niepokojące pogłoski, to jednak zmiana planów w zakresie przygotowań nie ma nic wspólnego z ewentualnymi cięciami środków ze strony Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

Za pozostaniem w kraju optowała Joanna Fiodorow, a doświadczony Wojciech Nowicki przystał na tę propozycję. Wpływ na to miał m.in. fakt, że tylko w Polsce młociarze mogą skorzystać z dedykowanych płyt do rzutów. W zagranicznych ośrodkach ich brakuje, a Wojciech Nowicki wykorzystuje ten element treningu w swoich przygotowaniach. 

Zagraniczny obóz dopiero w lutym 

Zmiany sprawiają, że Wojciech Nowicki na zagraniczny obóz uda się dopiero w lutym. Trenował będzie nie tylko w Europie. Okres zagranicznych treningów podzielił na hiszpańską Teneryfę, Republikę Południowej Afryki i tureckie Belek. Zmodyfikowany plan przygotowań ma wpłynąć korzystnie na formę Wojciecha Nowickiego w najważniejszych startach w 2023 roku. To ważny rok przede wszystkim ze względu na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie, które już w 2024 roku odbędą się w Paryżu. Wojciech Nowicki w stolicy Francji chce powalczyć o miejsce na podium, a stać go na pewno na jeszcze więcej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...