STS KOD PROMOCYJNY

Wojciech Nowicki wygrał w Nairobi. Anita Włodarczyk wróciła po kontuzji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaWojciech Nowicki wygrał w Nairobi. Anita Włodarczyk wróciła po kontuzji

Wojciech Nowicki w dobrym stylu wygrał mityng lekkoatletyczny w kenijskim Nairobi. Mistrz Europy rzucił młotem 79.78 metra, co jest najlepszym wynikiem w tym roku na świecie. Do rywalizacji po 11. miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją wróciła Anita Włodarczyk. Najlepsza młociarka ostatnich lat na świecie w Kenii osiągnęła 70.27 metra i zajęła trzecie miejsce. Na mityngu oglądaliśmy jeszcze Angelikę Cichocką. 

Mocny początek sezonu Wojciecha Nowickiego

Mistrz Europy i brązowy medalista olimpijski Wojciech Nowicki mocno rozpoczął sezon przedolimpijski. W swoim pierwszym starcie uzyskał 79.78 metra i bez większych problemów wygrał mityng Kip Keino Classic w Nairobi w Kenii. Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Ethan Katzberg z wynikiem 76.38. Na najniższym stopniu podium stanął Węgier Donat Varga z wynikiem 74.12. Rezultat Wojciecha Nowickiego 79.78 metra to najlepszy w tym roku wynik na listach światowych i dobry prognostyk przed kolejnymi startami reprezentanta Polski. 

Anita Włodarczyk wróciła po kontuzji i stanęła na podium 

Po 11. miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją do rywalizacji powróciła Anita Włodarczyk. Nasza wielokrotna mistrzyni olimpijska rozpoczęła ten sezon spokojnie. W Nairobi rzuciła 70.27, co dało jej trzecie miejsce. Zmagania wygrała Amerykanka Janee’ Kassanavoi, której zmierzono 74.25. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Janeah Stewart z wynikiem 71.43. W kontekście Anity Włodarczyk cieszy przede wszystkim powrót po kontuzji i to, że może w komfortowych warunkach przygotowywać się do dalszej części sezonu. Liczymy na to, że powrót do wysokiej formy to tylko kwestia czasu i w najważniejszych imprezach tego roku nasza młociarka powalczy o medale. 

W Kenii oglądaliśmy jeszcze Angelikę Cichocką, która wystartowała w biegu na 1500 metrów. Niestety nasza zawodniczka nie ukończyła rywalizacji. Bieg wygrała Janat Chemusto z Ugandy. Kolejne miejsca na podium zajęły: Nelly Chepchirchir z Kenii i Hawi Abera z Etiopii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...