Złoto Barbary Bieganowskiej-Zając w Paryżu. Srebrny medal Michała Kotowskiego

Strona głównaLekkoatletykaZłoto Barbary Bieganowskiej-Zając w Paryżu. Srebrny medal Michała Kotowskiego

Za nami kolejny udany dzień reprezentantów Polski na mistrzostwach świata w paralekkoatletyce w Paryżu. Mistrzynią świata na dystansie 1500 metrów w kategorii T20 została Barbara Bieganowska-Zając. Wicemistrzostwo na dystansie 400 metrów w kategorii T37 zdobył Michał Kotowski. Choć na podium nie stanęła Renara Śliwińska, to jednak w Paryżu ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie dyskiem w kategorii F41, gdzie zajęła siódme miejsce. 

Świetny bieg i złoty medal Barbary Bieganowskiej-Zając

Przed rozpoczęciem zmagań na 1500 metrów w kategorii T20 Barbara Bieganowska-Zając była główną faworytką. Wszystko dlatego, że od lat utrzymuje wysoką formę. To aktualna rekordzistka świata na tym dystansie. Najlepszy wynik w karierze osiągnęła w 2012 roku w Holenderskim Stadskanaal, gdzie na mecie zmierzono jej czas 4:23.37. Choć teraz pobiegła ponad pięć sekund wolniej, to i tak wystarczyło to do zdobycia mistrzostwa świata w parakekkoatletyce. Na stadionie Charly zmierzono jej czas 4:28.66, co jest jej najlepszym wynikiem w sezonie. Drugie miejsce ze stratą ponad dwóch sekund zajęła Brazylijka Antonia Keyla Da Silva. Brązowy medal na tym dystansie wywalczyła Ukrainka Ludmiła Danilina. 

Srebrny medal Michała Kotowskiego 

Powody do zadowolenia ma również Michał Kotowski. W kategorii T37 został wicemistrzem świata w biegu na 400 metrów z najlepszym wynikiem w tym sezonie 52.62. Dla Polaka to drugi medal na imprezie w Paryżu, ponieważ cztery dni temu został wicemistrzem świata na dystansie 100 metrów. Tym razem w wielkim finale musiał uznać wyższość Ukraińca Jarosława Okapinskiego. Michał Kotowski stracił do niego zaledwie 0,39 sekundy. Trzecie miejsce zajął Brazylijczyk Bartolomeu Da Silva. 

Rekord Polski Renaty Śliwińskiej 

Bez medalu w rzucie dyskiem w kategorii F41 zmagania zakończyła Renata Śliwińska. Ostatecznie została sklasyfikowana na siódmym miejscu z wynikiem 24.73. To nowy rekord Polski. Mistrzynią świata w tej konkurencji została Tunezyjka Raoua Tlili. W sobotę 15 lipca kolejne starty Polaków w konkurencjach medalowych. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...